SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Koponyatörést is okozhat az új, életveszélyes TikTok-kihívás

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-03-05
Ha azt hitted, a mosókapszula-evésnél már nincs lejjebb, sajnos tévedtél: az új kihívás, amely immár a TikTokon terjed, valóban életveszélyes sérüléseket okozhat.
Koponyatörést is okozhat az új, életveszélyes TikTok-kihívás

Három fiatal áll egymás mellett. Egyszerre elkezdenek ugrálni, majd a két szélső kirúgja a középső lábát, aki erre hanyatt vágódik. Vicces, ugye?

Az eredeti felvétel ötletgazdái valószínűleg annak szánták, de a jópofának tűnő kihívás komoly sérülésekhez – akár koponyatöréshez – is vezethet. Ez nem is különösebben meglepő, hiszen az érintett ilyenkor viszonylag magasról esik hanyatt többnyire valamilyen kemény felületre – a csempére vagy a betonra.

Különösen kegyetlen a játék akkor, ha az áldozat nem is tudja, hogy a társai mire készülnek. Egy arizonai édesanya, Valerie Hodson a Facebookon osztotta meg, mi történt a fiával: a gyerek gyanútlanul kezdett ugrálni a társaival, akik egyszer csak kirúgták alóla a lábát. Öntudatlanul feküdt az aszfalton, a másik kettő viszont csak röhögött mellette. Végül a gondnok sietett a kisfiú segítségére, aki komoly fejsérülést szenvedett a „tréfa” miatt.


Másnap egy újabb anyuka, Teri Wimmer posztolt ki egy nagyon hasonló esetet a Facebookra. Az ő kisfiának a csuklója tört el a kihívás során.


Dr. Nathan Richards, az Ohio Állami Egyetem Wexner Orvosi Központjának sebésze szerint a játék „potenciálisan életveszélyes” – írja a Fox News. „A közösségi médiában terjedő ’koponyatörő kihívás’ komoly fej- és a nyaksérülésekhez vezethet. A teljesség igénye nélkül okozhat zúzódásokat, vérömlenyt, koponyatörést, agyrázkódást, nyaktörést, agyi vérzést, eszméletvesztést, bénulást és halált. Noha kívülről nézve az egész nem több egy jópofa viccnél, a gyerekeknek tudniuk kell ezekről a veszélyekről.”

Sabrina Sykes pszichológus a blogposztjában kifejtette, hogy ezek a kihívások azért népszerűek, mert gyors népszerűséget hoznak a kamaszoknak: „A lájkok és a követők száma azt mutatja, mennyire fogadják el a gyerekeket a társaik. Ettől függ az önértékelésük, és ez viszi bele őket az ilyen kihívásokba.”

Sykes szerint elengedhetetlen, hogy a szülők megismerkedjenek ezekkel a közösségi felületekkel, és elbeszélgessenek a gyerekeikkel, ezáltal ültethetik ugyanis el bennük a racionális gondolkodás magvait.

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: twitter

 

 

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
A szerkesztő ajánlja