Gipszbogárka
F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-01-23
Ezt az aranyos gipszbogárkát csak szeretni lehet! Elkészítése nagyon egyszerű! Csak műanyag kanál kell, hozzá, egy kis gipsz, festék meg fantázia! Nagyobb gyerekek egyedül is gyárthatják a bogárrajt, a pici gyerekekre csak a dekorálás örömét hagyjuk! Kitűző, vagy hűtő mágnes is lehet belőle. Remek ajándék!
Hozzávalók:
* Műanyag kanál (mindenféle méretben, formában érdemes kipróbálni, annál változatosabb bogárkákat készíthetünk.)
* gipsz
* műanyag, vagy gumi tálka a gipsz keveréséhez
* két kicsi mozgó szem
* festék
* kitűző kapocs vagy mágnes darabka
* akrillakk-spray
* ragasztó
* újságpapír
Így készül:
1. Ráfekteted a műanyagkanalat az újságpapírra. (Érdemes többet kiönteni egyszerre)
2. Kikeverjük a gipszet a keverőtálban. Kb. annyi vízre lesz szükségünk, mint amennyi a kanálkákba elfér. Addig szórjuk óvatosan a vízbe a gipszet, amíg az át nem nedvesedik nyomban. Keverjük el egy kicsit.
3. Öntsd a gipszet a kanálkákba, simítsd el a tetejét, egy vajazó késsel, ha szükséges. Gyengéden ütögesd a kanálkákat az asztallapjához párszor, hogy a buborékok a felszínre jöhessenek. Egy-két perc múlva belenyomhatjuk a gipszbe finoman a kitűző kapcsot, vagy a mágnest. Kb. fél óra alatt megköt a gipsz.
5. Finoman nyomd meg a külső peremét a műanyag kanálnak, akkor kipattan a bogárka! Vajazó késsel simítsd el a bogárka szélét.
6. Fesd ki kedved szerint! Pici gyerekek pacsmagolhatnak festékbe mártott szivaccsal, vagy az ujjacskáikkal is.
7. Le is lakkozhatjuk a festéket, ha megszáradt.
8. Száradás után ragasszuk fel a kis mozgó szemeket a bogarunkra!
Jó szórakozást!
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Szülinapok, gyerekzsúrok, játékok...
Következő hír
Farsangi ötletek gyerekeknek
LEGOLVASOTTABB
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés
A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
Közösségi hozzászólások: