SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A nyár krónikái

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-06-09
Ó...ió...ció...áció...káció...akáció...VAKÁCIÓ!!! Itt van végre, idén se kerül el minket! Készíts saját újságot, amolyan nyári magazinfélét, amit anyu szokott olvasni, ha van egy kis ideje.
A nyár krónikái

Írj le mindent, ami a nyár folyamán történik veled, tábori élményeidet, nagy családi nyaralás vicces és szép pillanatait. Rajzolhatsz mellé, vagy fényképekkel illusztrálhatod az eseményeket. Legyél te a család krónikása! Hatalmas élmény lesz felolvasni a családnak fázós téli estéken! Próbáld ki!

Amire szükséged lesz:
dekoráció
- nagy alakú spirálfüzet
- 3D-s csillámos ragasztó/lakkfilc
- színes papírok
- különböző színű dekorgumi lapok/ figurák
- papírragasztó


- olló
- dekorációs műanyag ékkövek, domború, csillámló matricák, mozgó szemecskék...
- fedő filctollak

Először is készítsd el újságod egyedi borítóját! Borítsd be színes papírral vagy dekorgumilappal a spirálfüzeted, aztán ezt szabadon dekorálhatod úgy, ahogy szeretnéd. Dekorgumiból dekorkivághatod és felragaszthatod rá a nevedet vagy valami hangzatos címet is kitalálhatsz, például: "A nyár krónikái", vagy "A Lackó család nyári kalandjai", vagy "Hanka Panka nyári történetei".
Filccel, vagy azzal a domború csillámos tollal is kialakíthatod a betűket. Köré ragaszthatsz bármit, amit szeretnél, ékköveket, matricákat, kivághatsz kis figurákat is dekorbumiból, vagy készen is vásárolhatsz, mozgó szemecskéket ragaszthatsz rájuk. Ereszd el a fantáziádat, ez az újság a tiéd lesz, olyan lesz, amilyen vagy!

Legyen tartalmas és szép nyarad, hogy teleírhasd újságod kalandos élményeiddel!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja