SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egyszerű születésnapi ajtódísz (Cikkíró pályázatra beküldött írás)

Demeter Éva [cikkei] - 2011-04-21
Nemcsak mi öltjük magunkra legszebb ruhánkat, hanem a lakásunkat is ünnepi díszbe öltöztetjük a születésnap tiszteletére. Összekarcolt CD-ből decoupage technikával vidám ajtódíszeket készíthetünk.
Egyszerű születésnapi ajtódísz (Cikkíró pályázatra beküldött írás)

 

Aszerint válasszunk alapanyagokat, hogy kislánynak, vagy kisfiúnak a születésnapjára tesszük ki a díszt az ajtóra. A bemutatott minták közül világzöld alapon a léggömbös, illetve virágot tartó maci mindkét nem számára kedvenc lehet. De egyes családokban még az egynemű testvérek is szeretnék, hogy születésnapjuk ne tartalmazzon közös elemeket a testvérével. Járjunk a kedvükben, készítsünk számára külön ajtódíszt!
 
Kellékek:
 
szalvéták, születésnapi mintákkal (torta, ajándékcsomag, léggömb, virág, gyertya)
elrontott CD, vagy átlátszó CD-védő műanyag korong
söröspohár alátét
fehér festék, vagy öntapadós fehér ívlap
olló, ceruza, ecset,
decoupage ragasztó,
színes szalag (selyem, organza)
filc vagy egyéb apró dekorelemek
horgászzsinór
ragasztópisztoly
 
Első lépéskét tervezzük meg az ajtódíszt: válasszuk ki a szalvétákat, a színben hozzáillő szalagokat, döntsük el, hogy két CD-t használunk, vagy egy CD-t és egy söröspohár alátétet.
 
A szalvétából a CD-t és söröspohár alátétet sablonként használva rajzoljuk ki, majd vágjuk ki a megfelelő méretű köröket. Fessük le fehér festékkel a CD -t és söröspohár alátétet, vagy vágjuk ki fehér öntapadós papírból a köröket és ragasszuk rá a korongokra. Utóbbi megoldásnak az a hátránya, hogy a decoupage ragasztó száradáskor felszedi a széleket, ezt utólag vissza kell ragasztanunk. Decoupage ragasztóval ragasszuk a kivágott szalvéta köröket a korongokra, hagyjuk megszáradni, majd kenjük be a teljes felületet ragasztóval. Vágjunk le 40 centiméternyi szalagot és 15-20 centiméternyi horgász-zsinórt. A szalag alját V alakúra vágjuk ki. Ha szeretnénk masnival is díszíteni, készítsük el azt is a szalagból. Miután teljesen megszáradt a ragasztó, összeállíthatjuk az ajtódíszt. A felső CD-re ragasztópisztollyal rögzítsünk egy akasztót horgászzsinórból, majd ragasszuk rá a szalagra a CD-t. A ragasztópisztollyal óvatosan dolgozzunk, hogy ne olvassza meg a szalagokat. Ragasszuk rá a második korongot, majd a szalag aljára a masnit, a filcvirágot, vagy egyéb apróságot. Apró díszítő figurákat készíthetünk házilag: naranchéjból gyurmázó formákkal szúrjuk ki, majd lepréselve (például tavalyi határidő naplóban) szárítsuk meg.
 
Nemcsak hangulatos, hanem hasznos is lehet a születésnapi ajtódísz. Ha tömbházlakásunkba olyan vendégek érkeznek, akik először látogatnak hozzánk, az emeletre felérve rögtön tudni fogják, melyik ajtón kell bekopogniuk. És ha nem mosolyogva érkeztek, mire ajtót nyitunk, biztosan mosolyt csal az arcukra a léggömbös maci.
 
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja