SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kreatív ötletek Húsvétra

Hidegh Sándor [cikkei] - 2012-04-02
Ha nincs pénzünk csodaszép ajándékokat vásárolni, legyünk kreatívak, és készítsük el saját kezűleg a meglepetéseket! A gyerekek is biztosan szívesen segítenek, élvezni fogják, hogy kellőképpen össze tudják kenni magukat, meg a lakást:) Tehát a siker garantált!
Kreatív ötletek Húsvétra

 

Só-liszt gyurma

Sokak által a gyerekkorból régen elfelejtett „só-liszt gyurmából" csinálhatunk a gyerekekkel mindenféle figurát. Veszélyes anyagokat nem tartalmaz, könnyen elkészíthető, festhető. Majd a legvégén, kinn a szabadban, vagy tűzmentes helyiségben a szűlő által - pl: felni-lakkal - lefújható, hogy szép fényes legyen (csak a gyerek kezébe ne adjuk a lakkot!).

Hozzávalók:

  • 20dkg liszt
  • 20dkg só
  • 125ml víz
  • 2evőkanál étolaj
  • színes festék
  • ecsetek, víz, lakk

Elkészítés:

A lisztet és a sót jól összekeverjük, majd lassan hozzáöntjük a vizet és az olajat. Az így elkészített tésztát alaposan átgyúrjuk, (addig, hogy ne ragadjon a kezünkhöz). Eztán máris lehet készíteni a különböző figurákat (homokózofigura, süteményszaggató stb). Sütőben (sütőpapíron) legkisebb fokozaton, nyitott sütőajtónál megszáríthatjuk. A kihűlt figurákat aztán lehet vízfestékkel, temperával festeni. Miután megszáradt, lefújhatjuk óvatosan színtelen lakkal (tűzveszélyes!) és máris kész a „nagy mű”, amelyet boldogan lehet ajándékozni szeretteinknek.

Ha már kellő gyakorlatot sikerült összegyűjtenünk só-gyurmáből  figurákat csinálni, meg lehet próbálni egy hasonló módon elkészített - szigorúan szülői felügyelet mellett! - édességet gyurmáznunk. Ha elég ügyes a csapat, marcipánhoz hasonló figurákat, diszeket, tortabevonót stb. állíthatunk elő, melynek alapanyag:


Pillecukor foundant


Elkészítése:

14 dkg pillecukrot 2 ek. vízzel, margarinnal kikent, jó nagy mikrózható tálba tesszük (azért, mert melegítés közben jól megdagad.) 45 mp után kivesszük, jól összekeverjük, és ezt megismételjük addig, amíg jól meg nem dagad.

30 deka porcukor nagy részét rá kell önteni, jól összekeverni, majd a maradék cukrot összeöntve a cukros foundanttal, jól összegyúrni, míg a maradék cukrot mind felveszi. Addig kell gyúrni, amíg nem ragad. Ha túl kemény egy kis vízzel, ha meg túl ragacsos, egy kis cukorral keverjük, amíg megfelelő állagú nem lesz.

A sodródeszkának és a kéznek mindig porcukrosnak kell lenni.  Ezután lehet ételfestékkel színezni, nyújtani, különböző alakra, pl: rózsa,  babafigura stb. formázni.

Hűtőszekrényben, műanyagzacskóban hetekig eláll. Újrahasználás előtt mikróban  percek alatt újra képlékennyé válik.

Sikeres munkát, és a kész műhöz jó étvágyat kívánok!


Fotó: OZphotography's/FreeDigitalPhotos

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja