SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Készíts magad illatosító párnákat!

Kókai Kata [cikkei] - 2006-08-28
A gyönyörű anyagból varrt illatosítók nem csak szekrényünk, de szobánk díszei is lehetnek
Készíts magad illatosító párnákat!

Mindössze egy kevés maradék anyag, vagy függöny szükséges az organzából készülő kis párnácskához. Nem csak illatosít, de csodálatos dísze a lakásnak, ráadásul ajándékba is adható. Ha nem csak szép, de praktikus díszt szeretnénk, megtölthetjük levendulával, így távol tartja a molylepkéket is.

Szükséges kellékek

A párnák darabszámától függően organza anyag
Varrógép, vagy tű és cérna
Potpourri, vagy szárított növények és illóolaj

Elkészítés

1. Első lépésként mossuk ki, majd langyos vasalóval vasaljuk át az organza anyagot.
2. Vágjunk belőle két 20*20 cm-es négyzetet.
3. Az egyik darabon kréta segítségével rajzoljunk két felezővonalat (vagyis egy nagy X-el kössük össze a sarkait).
4. A két kockát varrjuk össze a széleinél, egyik oldalát azonban hagyjuk szabadon, hogy beletölthessük a szárított virágot.
5. Ha van szárított levendulánk, vagy akad egy kevés potpourri, töltsük bele a zsákba.
6. Ha csak sima, illatanyag mentes szárazvirágunk van, szedjük le virágait, majd csepegtessük rá egy kevés illóolajat, ezután töltsük bele a zsákba.
7. Varrjuk le az utolsó szélét is.
8. Ha ezzel elkészültünk, igazgassuk el a száraznövényeket úgy, hogy az előzőleg megrajzolt vonal alatt ne legyen növény.
9. Ezután a megrajzolt vonalak mentén varrjuk át varrógéppel az anyagot.

A végeredmény egy szép, tetszőleges színű párnácska lesz, melyet elhelyezhetünk a hálószobában dísznek, de a szekrénybe is tehetjük.

 

Kép: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja