SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Dióbél királyfi - karácsonyfadísz saját kezűleg

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2008-12-12
Dióhéj-bölcsőben ringó Kisded is lehet a karácsonyfánk ékessége, de ajándékba adva is sok örömet szerezhet!
Dióbél királyfi - karácsonyfadísz saját kezűleg

Először is, egy szép nagy dió kell hozzá, amit óvatosan kétfelé veszünk, a tetejénél kezdve, egy kés segítségével. (ezt még látni se lássák a gyerekek!) A dióbelet kiszedjük, puha szalmával kibéleljük és kész is a kicsi fekhely!

Válasszunk a diónk méretétől függően egy kis fagyöngyöt, fejecskének. Egy, kb. 3 centis hurkapálcát ragasszunk a gyöngyhöz, nyaknak és törzsnek. A barna fürtöket úgy készítettem, hogy tűbe fűztem egy hosszabb fonalat, aminek végét egy zsákvarró tűre tekertem sűrűn, fél centi, centi szélességben, majd óvatosan lehúzva a zsákvarró tűről a "fonalcsövecskét", áthúztam rajta a fonal másik végén lévő tűt, picit meghúztam, elvarrtam, és kész is lett egy fürt! Készítettem, még párat és felragasztottam a fejecskére. (7-8 fürt elegendő)
Szőke, vagy aranyhajú is lehet a Kisdedünk, vagy ügyes kezű nagymamák, kis főkötőt is horgolhatnak a babának!
Pici testnek keskeny anyagcsíkot tekerjünk fel a hurkapálcára, amíg kellő vastagságú nem lesz, végül valami csipkecsíkba, vagy díszesebb anyagba bugyoláljuk a babánkat.
A bélelt dióbölcső szembe lévő két belső széléhez egy szép szalag végeit ragasztjuk. A szalag olyan hosszú legyen, hogy később kényelmesen fel lehessen vele függeszteni a kis bölcsőt. (Hogy meg legyen az egyensúly, lehet, hogy nem pont a dióhéj középvonalába kell ragasztani a szalag végeit, hanem egy kicsit a fejrész felé eltolva, ha súlyosabb a fejecske, mint a törzs)


Most már betehetjük a Kisdedünket a bélelt dióbölcsőjébe!
Arcot is rajzolhatunk alkoholos filctollal a babának, én nem tettem, mert így mindig olyan arcocskája van, amilyen szeretettel nézek épp rá.


Örömteli készülődést és boldog Ünnepeket!

***

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja