SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Napozzunk

Németh Ági [cikkei] - 2004-07-06
Utazzunk, pihenjük és használjuk ki nap gyógyító erejét, de ne hagyjuk otthon a gyógyszeres csomagot


Napozzunk

Aki csak teheti, elutazik, hogy idegen tájakkal, emberekkel, szokásokkal, idegen kultúrával ismerkedjen. Ahhoz, hogy zavartalan legyen a pihenésünk, fel kell készülnünk a váratlan eseményekre, például hogy fáj a fejünk, vagy éppen bélfertőzést kaptunk. Indulás előtt érdemes átgondolni, hogy mily gyógyszereket vigyünk magunkkal, amit vény nélkül be tudunk szerezni a patikában.

 

Érdemes becsomagolni: fájdalomcsillapítót, görcsoldót, gyulladáscsökkentőt, gomba elleni szert, kötszert, sebtapaszt, napégésre, bélfertőzésre, náthára és székrekedés elleni szert.

 

Ne feledkezzünk meg azokról a gyógyszerekről sem, amit rendszeresen szedünk, és próbáljuk betartani az utasítást, hogy bizonyos gyógyszerekre nem szabad szeszesitalt  fogyasztani, vagy nem szabad napozni.

Használjuk ki a meleg nyári napokat, a sok napfényt, és annak gyógyító hatását. A napozás jótékony hatással van az immunrendszerünkre, az idegekre, normalizálja a vércukorszintet, erősíti a csontokat. A napozás egészséges, és napozzunk sokat, hogy szép barnák legyünk, de óvakodni kell a leégéstől. Abban, hogy szép barnák legyünk segít az   A – vitamin provitaminja,  a béta-karotin , ami a zöldségekben és a gyümölcsökben található. / brokkoli, spenót, sárgarépa, kapor, sárgabarack, narancs /.

Az ózonréteg csökkenése miatt a káros ultraibolya sugárzás évről évre erősödik. Ezért egyre fontosabb betartani a helyes napozás szabályait. A déli órákban kerüljük a közvetlen napsütést, délelőtt 11 és délután 16 óra között ne tartózkodjunk tűző napon.

Az ózonréteg csökkenésének következményeitől megvédenek a következő vitaminok szedése: E-vitamin, C- vitamin, Béta-karotin, Calcium, Biotin, Ginzeng. Erre a következtetésre, az Asbachi Természettudományi Kutatóintézet  kutatói, tanulmányaikban mutattak rá.

 

Néhány jó tanács, amire érdemes ügyelnünk

-   igyunk meg napi 2-3 l folyadékot

-   sok savanyított terméket fogyasszunk/ joghurt, kefir /

-   igyunk ásványvizet

-   utcai árustól, strandon, ne vásároljunk gyümölcsöt

-   ne hagyjunk élelmiszert a napon

-   ne menjünk strandra hasmenéssel, vagy náthásan

-   a gyermeket ne engedjük a strandmedencéből inni

-   horgásztavakban tilos fürdeni

-   a gyermekeinket és magunkat is mindig kenjük be napozó készítményekkel /naptej, napolaj/

-   a kisbabákat mindig árnyékban „napoztassuk” az ő  bőrük nagyon gyorsan leég

-   ha a hajunk festett, ajánlott bekötni, ha nem akarjuk, hogy a nap kiszívja a színét

-   felhevült testtel ne ugorjunk a vízbe

-   ügyeljünk a kullancsokra

 

Ahhoz hogy zavartalan legyen a nyaralásunk, készítsük össze gondosan a gyógyszeres csomagot. Ez mindenkinek ajánlott, azoknak is, akik egészségesek, de főként  azok számára, akik gyermekkel utaznak. Szívleljük meg a jó tanácsokat is és gondtalan lesz a nyaralásunk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja