SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan segít szülés közben a dúla?

Lénárd Orsi [cikkei] - 2009-10-29
Kati története azért érdekes, mert míg első kisfiát császármetszéssel hozta világra, addig másodszorra megvalósult, amire annyira vágyott: a hüvelyi szülés természetes élménye. Második várandóssága idején dúla segítségével készült a vajúdásra és a szülésre, és most megosztja velünk ezzel kapcsolatos élményeit.
Hogyan segít szülés közben a dúla?

Fiaim között másfél év korkülönbség van. A nagyobbik császárral született, így őt nem kaphattam meg rögtön, és 12 óra is eltelt, mire végre megszoptathattam. Rettentően nagy volt bennem a hiányérzet a születésével kapcsolatban. Kisebbik fiam születésénél a kis korkülönbség miatt sem túl sok esélyt adtak a természetes szülésre. Mégis arra vágytam, hogy én adjak életet a szó szoros értelmében a babámnak. Azt akartam, hogy rögtön rám tegyék, és szoptathassam. Azért kerestem föl dúlát, hogy legyen ott velem valaki, aki bízik bennem, aki elhiszi, hogy meg tudom csinálni. A dúlám már kísért császáron átesett nőket, így van tapasztalata a hozzám hasonló esetekkel. Az is fontos volt nekem, hogy természetes módszerekkel tudja támogatni a vajúdást.


Második szülésem úgy sikerült, ahogy elképzeltem. Biztos vagyok benne,hogy ez csak a dúlám segítségével sikerülhetett! Nem volt túl könnyű. Hosszan vajúdtam. Az elején lassan tágultam, mégis hála a dúlám tanácsainak és csodaszereinek (olajok, homeopátia, masszírozás...), csak beindult és felgyorsult a folyamat. Nagyon jó hangulatban teltek az órák, úgy érzem jól egymásra találtunk mi négyen: a dúlám, a férjem a baba és én. A kórházi személyzet is egész másképp állt hozzám azért, mert dúlával érkeztem. Most nem próbáltak oxyitocint vagy epidurális érzéstelenítést rám erőltetni. Békén hagytak, és ez nagyon jó volt. A csecsemősökkel is mindent megbeszélt a dúlám. Boldizsár így egész más körülmények között, természetesen születhetett meg. Rögtön rám rakták, és amíg engem varrtak, az apukája gyönyörködhetett benne (én addig a dúla kezét szorítottam), végül aztán jó hosszan szopizhatott.

Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült így szülnöm. Ez az élmény begyógyított sok régi sebet. Örülök, hogy dúlával szülhettem, és hogy a dúla emiatt életem egyik legfontosabb emberévé válhatott.

Lénárd Orsi


Lénárd Orsi
Szülésfelkészítő és szüléskísérő dúla, mentálhigiénés szakember, kismamamasszőr

Elérhetőségem:
Honlap: http://www.lenardorsi.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja