SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A család - megváltozott tradíciók?

Papp Máté [cikkei] - 2011-04-18
A család, mint egység mára már nem úgy funkcionál, mint nagyanyáink vagy dédanyáink idejében. Mi ennek az oka? Egyáltalán változott valami, vagy csupán felnagyítunk egyes dolgokat, s az értékeket elnyomjuk? (Ezzel a cikkel egy 14 éves olvasónk tart görbe tükröt elénk, felnőttek elé. Érdemes elolvasni és elgondolkozni rajta... - a szerk)
A család - megváltozott tradíciók?

csaladA család egy olyan közösség, ahol a tagok között valamilyen leszármazotti kapcsolat van, házasság vagy örökbefogadás. Ma már a család fogalmából egyre jobban kiszorul a házasság. Ennek nem érzelmi, vagy szexuális problémái vannak, hanem érdeki és „kijátszási” szándékok – lásd a cikk végén.

Egy családban nem feltétlen, muszáj vérszerinti kapcsolatnak lenni. A család attól lesz igazán család, hogy jól érezzük magunkat abban a közösségben, olyanokat megbeszélünk az ott lévő emberekkel, amelyeket talán másokkal nem.

A családban fontos a bizalom, amely a mostani időkben inkább a barátokra szállt rá.
A régebben a fiatalok különböző dolgokról a szüleiktől, nagyszüleiktől kértek segítséget. Ma már inkább a barátoktól érdeklődnek, vagy az internetet használják információ forrásként, s ez utóbbi nagy veszélyforrás is számukra.

Hamarabb érnek a gyermekek (?) – mondja sok nagymama vagy éppen anya, látván azt, hogy a statisztikák alapján már 16-17 évesen elvesztik szüzességüket gyermekeik.

Amikor ezt említi bárki, mindig eszükbe juttatom azt, hogy régebben már ebben a korban szültek. És valóban akkor figyeltek arra, hogy első együttlétet a férjüknek szenteljék, s abból gyermekük is legyen, de nem hiszem, hogy mindenki betartotta ezt, így valószínűleg már hamarabb elvesztették ártatlanságukat.



S ha mérlegre tesszük ezt a kérdést, szinte biztos, hogy a mérleg nyelve középen áll meg, azaz vagy semmit, vagy csupán egy-két százalékot változott a betöltött évek száma (csökkent), a szüzesség elvesztésének függvényében.

Az információ és az érdeklődés következtében változott meg erről az emberek véleménye, pedig több évtizede semmi nem változott. Ami régen tabu téma volt, az mára már jobban elfogadott és jobban lehet róla beszélni.

A teremtés pillanatában minden megteremtődött, így régebben is az volt, mi most, csupán még nem merték felvállalni, vagy titkolták (pl.: homoszexualitás).

Házasság nélkül jobban megéri a mai helyzetben, és törvények alapján. Azok a gyermekek, akiket egy szülő nevel (papíron), hátrányos helyzetűnek, vagy halmozottan hátrányos helyzetűnek számítanak, s ez által olyan pluszjuttatásokhoz jut hozzá a szülő, s olyan „kiváltságokban” részesül a gyermek (kollégiumi ellátás, családi pótlék, stb.), amelyben, egy hivatalos családban élő gyermek sose részesülne, míg lehet, jobban rászorul, de mivel családban él, így nem kapja meg.

Így ebből azt a következtést vonhatjuk le, hogy a törvények és szabályok miatt – többek között – a fiataloknak nem éri meg összeházasodni, s ezt Ők is pontosan tudják. Így nem csoda, hogy manapság értelmét veszti a család, mint fogalom, s vele együtt a házasság is.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja