SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan szortírozzuk és tároljuk gyermekeink műremekeit?

Családinet [cikkei] - 2009-03-17
Szeretjük gyermekeink alkotásait, valóban szeretjük. Mégis, mikor az évnek ebben az időszakában az iskola rajzok áradatával önti el otthonunkat, kicsit elhalmozva érezzük magunkat.
Hogyan szortírozzuk és tároljuk gyermekeink műremekeit?

Gyerekeinknek szükségük van rá, hogy értékeljük művészi erőfeszítéseiket. Ez egyértelmű jelzés számukra hogy büszkék vagyunk rájuk, amitől erősödik az önbecsülésük. De mit is csináljunk azzal a sok művészi alkotással?
Van egy szisztéma, aminek segítségével szortírozhatjuk, raktározhatjuk és megszabadulhatunk gyermekeink műremekeitől.

Akasszuk ki!
Az egyik legalapvetőbb dolog, amit tehetünk, hogy létrehozunk egy mini-múzeumot, így  időt takarítunk meg és megóvjuk a kis  egójukat.
Ahogy új művek szivárognak az iskolából, levesszük a régebbi installációkat, amelyekhez gyermekünk kezd kevésbé ragaszkodni. 
Próbáljunk meg kifeszíteni egy ruhaszárító kötelet  a gyerekszobában vagy a játszószobában és akasszuk rá a műremekeket ruhacsipesszel. A folyamatos csere egyszerű, a ruhaszárító kötél nem állandó, és a ruhacsipesz nem károsítja lukakkal a műveket.

Szortírozzunk!
Tervezzük el, hogy válogatunk az iskolaév végén, vagy ha több gyermekünk van, még gyakrabban. Addig tároljuk a ki nem állított műveket egy irattartóban. Tartsunk kéznél egy nagyobb méretű irattartót, borítékot és címkéket, valamint a címjegyzékünket, egy tollat, egy filctollat és egy szemétkosarat. A helyről, ahol dolgozunk, takarítsunk el mindenféle rendetlenséget és piszkot. Készítsünk négy kupacot: egyet kiállításra, egyet félrerakásra, egyet elküldésre és egyet kidobásra.

1. kupac: a bekereteznivalók
Úgy mutathatjuk ki legjobban, mennyire értékeljük gyermekünk művészetét, hogy az évek során kiválasztunk egy-két kedvenc alkotást, professzionálisan bekereteztetjük ezeket, és kitesszük,
mint egy vásárolt alkotást. Biztosítsunk gyermekünk műremekének kiemelt helyet otthonunk központjában. Amikor gyerek voltam, büszke voltam az alkotásaimra, amelyeket édesanyám bekereteztetett, meséli Adam Gould egy brooklyni festő. Tudtam, hogy valami különöset hoztam létre.

2. kupac: félrerakásra
Tartsuk meg a műveket, amelyekre gyermekünk büszke, és a műveket melyek mérföldkövek, mint az első kollázst. Ha egy ideig csak cápákat rajzolt, válasszunk ki néhány legjobbat. Ezután a kiválasztott darabokat tegyük az irattartóba, és lássuk el a nevét és az évszámot feltüntető címkével. Töltsük fel ilyen módon az irattartót, majd ha tele van, írjuk rá az utolsó év dátumát. A művészeti kellékek boltjában árusított irattartók elrejthetők egy szekrényben vagy az ágy alatt.

3. kupac: elküldendők
Gyermekünkkel együtt döntsük el, kinek küldjünk az alkotásaiból (nagyszülők, keresztszülők, egykori baby-sitterek, kedves barátok), és azonnal címezzük meg nekik a borítékokat. Közben, hogy a mű személyesebb legyen, gyermekünkkel írassuk rá a hátoldalra a nevét vagy egy rövid szöveget. A címzett örülni fog a váratlan küldeménynek, és gyermekünk rajzának.

4. kupac: eltüntetendők
Ennek a kupacnak a nagy része egyenesen mehet a szemétkosárba, de gondoljuk meg, nem használható-e néhány színes darab csomagolópapírként. Ha gyermekünket mindvégig beavattuk, nem kell
eltitkolnunk, hogy ezt a kupacot kidobjuk. Ne feledjük: mutassunk jó példát. Rostáljuk meg saját holminkat is rendszeresen, ápoljuk az elgondolást, hogy vannak dolgok, amiket megtartunk, és vannak olyanok, amiktől megszabadulunk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja