SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A gyerek és a konnektor

[cikkei] - 2004-02-25
Hogyan tanítsuk meg az apróknak, hogy a konnektor veszélyes, ne nyúljanak bele?
Ma már a cégek számára is első a gyerek biztonsága, bármit kaphatunk a bababoltokban: sarokvédőt, nyitásgátlót... vakdugót a konnektorba. Ez nagyon hasznos, hiszen előfordulhat, hogy pár percre magára hagyjuk a kicsi csemeténket, nem tarthatjuk folyamatosan szemmel.
A gyerek és a konnektor

 Ha ilyenkor mégis rossz irányba indulna a kicsi, ezek a felszerelések megelőzhetik a bajt. Ettől még meg kell tanítanunk a gyereknek, hogy mi a veszélyes, mit ne tegyen meg.

Hogyan értessük meg vele, hogy a konnektor veszélyes?

Ilyenkor egyszerűen annyit szoktunk mondani, hogy az megráz. De mi az, hogy megráz? Igazán még mi felnőttek sem tudnánk ezt másképp szavakba önteni, hogyan érthetné meg ezt egy nyíladozó értelmű kisgyerek?

Sokkal kézzelfoghatóbb számára is a meleg. A konnektor meleg?

Bizony! Vegyük elő egyszerűbb háztartási gépeinket! Kezdjük egy hajszárítóval! Bekapcsoljuk, tartsuk oda  a kezünket! Milyen levegőt fúj? Meleget.

Kezdjünk el  vasalni! Érintsük hozzá óvatosan a gyerek kezét a kivasalt ruhához! Meleg.

Gondoljuk végig, mi mindenünk működik árammal. Még a mosógépet is megfoghatjuk mosás közben, az is meleg lesz.

Ha még hősugárzónk is van, látványosan mutathatjuk meg, milyen meleg lesz, sőt forró! És ami forró, az megéget. Ami megég, az fáj!

Ha ezután rákiáltunk, hogy ne nyúljon a konnektorba, mert az meleg, forró, megéget, tudni fogja, miért nem szabad! Természetesen nem egyszerre fogja felfogni, adjunk neki is egy kis időt, ezután se hagyjuk felügyelet nélkül, de számára is átérezhető veszélyre tanítsuk! Könnyebb lesz!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja