SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

"A Föld legnagyobb gyógyszertára a természet"

Családinet [cikkei] - 2013-11-25
 [X]

Elgondolkodtató, hogy manapság legtöbben a legapróbb panaszok előfordulása esetén is szinte azonnal gyógyszerek után nyúlunk, pedig a legnagyobb gyógyszertár maga a természet... Az emberek évezredeken keresztül figyelték az egyes gyökerek és virágok használatának hatását.
"A Föld legnagyobb gyógyszertára a természet"

A világ különböző pontjain fellelhető gyógynövények olyan hatóanyagokat tartalmaznak, amelyek kémiai úton nem helyettesíthetők. Ezek az anyagok segíthetnek a szervezetnek a megelőzésben és a betegségek elleni harcban, így például a torokfájás, a megfázás tüneteinek enyhítésében.
 

A gyömbér - gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően - kiváló megfázás és hörghurut esetén, illetve növeli az immunrendszer fertőzésekkel szembeni ellenálló-képességét. Jellegzetes ízét és illatát az illóolaj (bizabolén), a gingerolok és a shogaolok adják. Ez az illóolaj a gyökérben termelődik, mely csökkenti a nyálkahártyák irritációját. Köztudottan jó emésztési zavarok enyhítésére, sőt egyes hagyományok szerint javítja a memóriát is.









 

A csipkebogyó a legkülönfélébb egészségügyi problémák esetén alkalmazható. C, E, B és K vitamin tartalmának köszönhetően növeli a szervezet ellenálló képességét. A csipkebogyónak sokrétű hatása van és fontos C vitamin forrásként tartják számon. A csipkebogyó a betegség utáni lábadozás során is jótékonyan hat. Növeli a szervezet ellenállását a fertőzésekkel szemben









 

A zsálya csillapítja a torokfájást és az ínygyulladást. Enyhén kesernyés íze van. Antiszeptikus és összehúzó hatásának köszönhetően ideális csaknem valamennyi típusú torokgyulladásra, a szájfekély (afta) és az ínygyulladás gyógyítására. Hagyományosan asztma gyógyítására is használják.









 

A hársfavirág feloldja a lerakódott nyálkát, csökkenti a köhögési ingert, valamennyi meghűléses betegségre ajánlott.
A germánoknál szent faként tisztelték a hársat, a szlávoknál a kölcsönösség jelképe volt és napjainkban is a legkedveltebb fák közé tartozik. A kislevelű hárs segíti az izzadást, amely főleg a megfázásos betegségek gyógyításakor alkalmazott gyógymód. Kifejezetten pozitív hatással van a nyálkaképződésre és megkönnyíti a köpetürítést.


 …és még sorolhatnánk.

A réttől a cukorkáig és miért pont Verbena?

Amíg azonban a gyógynövények hatóanyagai a Verbena cukorkába kerülnek, hosszú az út. Hideg vagy meleg oldószerekkel (víz, olaj, szesz) kivonat készül úgy, hogy kíméletesen, mégis a legjobb hatásfokkal dolgozzák fel az alapanyagot. Így őrződnek meg a gyógynövényekből származó hasznos alapanyagok. A Verbena termékek gyártója az egész gyártási folyamat alatt törekszik a KIVÁLÓ MINŐSÉG elérésére. www.verbena.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja