SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fehér fogak, friss lehelet - a rágózás önbizalmat ad!

Családinet [cikkei] - 2014-08-25
Mindannyian ösztönösen, tapasztalatból tudjuk, hogy bármilyen kapcsolatteremtés során az első benyomás rendkívül fontos, sőt meghatározó. Több kutatás is bizonyítja, hogy másodpercek alatt eldőlhet, hogy mit gondolunk egy másik emberről, és mivel ez nem tudatos folyamat, az összbenyomást az összes érzékszervünk által közvetített információkból rakjuk össze.
Fehér fogak, friss lehelet - a rágózás önbizalmat ad!

A fogak, a mosoly látványa és a lehelet fontos részei az első benyomásnak, éppen ezért érdemes tenni azért, hogy emiatt ne kelljen aggódnunk, amikor új ismerőssel találkozunk. A pozitív összbenyomás megteremtésében segítségünkre lehet a cukormentes rágógumi is.

- A száj és a fogak normál ápoltsága mellett nem kell különösebben aggódnunk, de a lehelet ügyében érdemes néhány dolgot megfontolni – tanácsolja Dr. Balsai Tamás, fogszakorvos. - Az étkezés során és után a szájban felszaporodó baktériumok, és maga az elfogyasztott étel is kellemetlenné teheti a leheletet egy időre, ami ugyan normális jelenség, mégis okozhat problémákat. Fontos megbeszélésre, állásinterjúra, randevúra készülve csökkentheti a magabiztosságot az a tudat, hogy az elfogyasztott étel érezhető, és sok esetben nincs lehetőség fogat mosni sem. A megoldás ilyenkor a cukormentes, mentolos rágógumi fogyasztása lehet több okból is: a rágó illata már önmagában közömbösíti a kellemetlen szagokat, de ami még fontosabb, hogy a fokozott nyálképződés miatt a baktériumok száma is csökken, mivel a nyál „átmossa” a szájüreget – teszi hozzá a szakember.

Ez egyébként a fogak fehérségének megtartását is segíti, mivel az ételekben és italokban lévő festékanyagok megfestik a fogakat, és ezt szintén a nyál védő hatása tudja bizonyos mértékig közömbösíteni. Vagyis a legjobb, ha mindig van nálunk egy csomag cukormentes rágógumi, és étkezések után fogyasztunk belőle; ezzel biztosíthatjuk fogaink védelmét, és nem kell aggódnunk amiatt sem, hogy a leheletünk mások számára kellemetlen lesz.

Nagyon fontos azonban, hogy figyeljünk arra, ha a jelenség nem csupán időszakosan, étkezésekhez kötődően fordul elő, hanem folyamatosan érezzük a kellemetlen leheletet.  Ekkor mindenképpen forduljunk fogorvoshoz, mert ez a fogágy-betegség egyik fő tünete is lehet. A paradontális betegségek szintén bakteriális jellegűek, így a szájszag oka is lehet ugyanez a jelenség. Ha a betegség már kialakult, mindenképpen orvosi kezelésre van szükség! Hogy ezt elkerüljük, nem kell mást tennünk, mint rendszeresen fogorvosi ellenőrzésre járni és a cukormentes rágógumit fogyasztani - ez segíti a fogak védelmét, fehérségük megőrzését és így a magabiztos mosoly megtartását is.

További információkért látogasson el a www.szajharmonia.hu weboldalra!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja