SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A kozmetikus hat legjobb nyári tippje

Családinet [cikkei] - 2018-06-01
Nyáron is sokat tehetünk bőrünk szépségéért, frissességéért. Néhány egyszerű tipp és kozmetikai kezelés segítségével a meleg hónapokban is a "legjobb bőrben" lehetünk. Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikus mestere, gyógykozmetikusa elmondta, mire kell figyelni.
A kozmetikus hat legjobb nyári tippje

1. Védd magad!

A túl sok és védekezés nélküli napozás, az UV-sugárzás közismerten hozzájárul a ráncok és a barna foltok kialakulásához, kifejezettebbé válásához, ráadásul szárítja a bőrt és a hajat is.

Vagyis ha nem szeretnénk idősebbnek tűnni a korunknál, jobb, ha mindig megfelelő faktorszámú fényvédővel tartózkodunk a napon. Gondoljunk az ajkak védelmére is (válasszunk UV-szűrős ajakápolót) és valódi UV-szűrővel ellátott napszemüveget viseljünk. Az arc érzékeny bőrét az erős napsütésben egy széles karimájú kalappal is érdemes árnyékolni.
 

2. Hidratálj!

A hidratálás nyáron is feltétlenül szükséges. A meleg, esetleg az extrém hőség ugyanis dehidratálja, kiszárítja a bőrt, a hidratálás viszonyt szinte védővonalat húz a baktériumok, a napégés és a szennyeződések előtt.
Ilyenkor érdemes nem zsíros, víz- vagy gél alapú termékeket használni, amelyek E-vitaminban is gazdagok. A non-comedogenic feliratot is ajánlatos keresni a termékeken, hiszen ez azt jelenti, hogy nem mitesszerképző. Ezek a termékek ugyanis nem tartalmaznak olyan összetevőket, amelyek eltömítenék a pórusokat. Az izzadás és az eltömített pórusok együttesen ugyanis kifejezetten nagy rombolást vihetnek véghez a bőrben. Napfürdőzés után pedig az egész test szomjazik a hidratálás után, érdemes kipróbálni a kifejezetten napozás utánra ajánlott termékeket.
 

3. Radírozz!

A krémek és a kezelések tiszta bőrön fejtik ki legkönnyebben a hatásukat, sőt még sminkelni is könnyebb a megtisztított bőrt. Éppen ezért rendszeresen érdemes radírozni, hogy eltávolítsuk az elhalt bőrsejteket, amelyek eltömítik a pólusokat. Az otthoni radírozást azonban nem szabad mindennap alkalmazni, mert a gyakori dörzsölés gyulladáshoz vezethet. Ugyancsak nem ajánlott napozás, úszás, pancsolás előtt radírozni, erre az este a legalkalmasabb időszak. Ha hatékony mélytisztításra vágyunk, nyaralás előtt szeretnénk felkészíteni a bőrünket a napra, a szélre, a vízre, érdemes legalább egy héttel indulás előtt kozmetikushoz fordulni.
 

4. Figyelj a szőrtelenítésre!

Ha lehet, ne közvetlenül a strandolás vagy nyaralás előtt szőrtelenítsünk, egyrészt az esetleges pirosság, gyulladás miatt, másrészt, mert az irritált bőrbe könnyebben bejutnak a kórokozók. A gyantázásnál arra is érdemes figyelni, hogy a hónaljban és az intim szőrzetnél a szőr növekedése nem olyan egyenletes, illetve a bőr érzékenyebb a fájdalomra, így ott tényleg nehézkes az otthoni szőrtelenítés. Így akinek érzékenyebb a bőre, nem egyenletesen nőnek a szőrszálai vagy tart a magának okozott fájdalomtól, ajánlatos felkeresnie egy szakembert a higiénikus, tartós szőrtelenítés végett.
 

5. Az ételeddel is tápláld a bőröd!

A kiegyensúlyozott táplálkozás a szép bőr egyik alapfeltétele. Az egyébként is zöldségekre, gyümölcsökre, teljes kiőrlésű gabonafélékre, fehér húsokra, halakra és magvakra épített étrendbe nyáron érdemes a lehető legtöbb friss, szezonális, nyers zöldfélét, gyümölcsöt bevezetni. A bőrnek különösen fontos az A-, a B-, a C- és az E-vitamin, valamint a kalciumbevitel. A bőr barnasága pedig tovább fenntartható a béta-karotin (az A-vitamin előnyaga) segítségével, amit táplálék-kiegészítővel és például sárgarépával is bevihetünk.

 

6. Készítsd fel a rozáceás, pattanásos bőrt a nyárra!

- A rosaceás bőr vizsgálatánál ki szokott derülni, hogy a bőrön elszaporodtak a szabad szemmel láthatatlan Dermodex folliculorum nevű atkák. Az atka és az Oleronius bacillus szimbiózisban élnek egymással. A bacillus tulajdonképpen "elbújik" az atkán-atkában, és egyes kutatások szerint egy általa termelt molekula a rosacea betegség kiváltója – ismerteti Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikus mestere, gyógykozmetikusa.

Két lehetőség van tehát a rosacea oki kezelésére és megelőzésére: vagy a baktériumokat kell elpusztítani, vagy az arc bőrén élő Demodex-populációt kell kontrollálni. Ez utóbbiban tud segíteni a speciális kozmetikai kezelés. Ha a gondos kezelés után a felszabadított bőr szövetei több oxigénhez jutnak, kiküszöbölhetjük a nyári szenzitivitást és a nem kívánt reakciókat. A napozástól még inkább kipirosodó, rosaceás bőrt pedig szintén felkészíthetjük a terhelésre és sokat tehetünk az állapotromlás megelőzéséért is.
 

A gyulladt, pattanásos bőrnek enyhébb esetben akár jót is tehet a napfény, de sokszor ez közel sem elegendő

Nyaralás előtt ez esetben is fontos a tisztítás, a mitesszerek eltávolítása, hiszen ez teszi lehetővé, hogy a felpuhított bőrön, a kitáguló pórusokon keresztül megtisztíthassuk a gyulladt aknés területet. Ha ez megtörtént, választhatunk az egyes célzott kezelések közül. Kitágult pórusok, aknés hegek, fokozott faggyútermelés esetében a speciális kozmetikai kezelések hozhatnak jó eredményt, bár ilyen probléma esetén természetesen kúrában és nem egyetlen alkalomban kell gondolkozni.

Forrás: Dermatica
Indexkép: flickr

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja