SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mire jó a hüvelyszűkítés?

Családinet [cikkei] - 2018-07-11
A hüvely az idő előrehaladtával, illetve a hüvelyi szülést követően is veszít rugalmasságából. A kialakuló tág hüvely, az inkontinencia és az egyéb kismedencei panaszokra jó megoldás lehet a lézeres hüvelyszűkítés.
Mire jó a hüvelyszűkítés?


Több problémán is segít

"A hüvelyszűkítés többféle problémát képes orvosolni, korosztályonként más tünetekkel, más tapasztalatokkal érkeznek páciensek. A 40 év alatti nők főként azért döntenek a beavatkozás mellett, mert szexualitásuk sérülését, gyengülését tapasztalják, és szeretnének újra intenzív örömöt lelni a szexuális együttlétekben. A 40 és 50 év közti korosztály jelentős részénél már megjelennek az inkontinens jelek, az akaratlan vizeletvesztések, a hüvelyszárazsággal együtt járó panaszok. A 60 év felettiek körében elsődleges panasz a hüvelyszárazság következtében fellépő kényelmetlen, csípő, viszkető érzés, valamint a a kismedencei szervek süllyedésének, előre esésének súlyosbodása. A hüvely lézeres kezelése, szűkítése megoldást nyújt mindezekre a problémákra", mondja a Belvárosi Orvosi Centrum szakorvosa.


Nincs különösebb fájdalom

Ha lézeres beavatkozásról beszélünk, mindig felmerül a kérdés, hogy vajon mennyire fájhat, de a szakorvos megnyugtat mindenkit, egyáltalán nincs szó elviselhetetlen érzésről.

"Ez a jelenlegi leghatékonyabb nem-sebészi és nem-gyógyszeres módszer, ami segíthet a hüvelytágulás és a vizeletcsepegés kezelésében, miközben nem érez különösebb fájdalmat a páciens. A kezelés alatt a beteg a vizsgálóasztalon fekszik, és egy húszperces nyugodt lazítás közben, szinte teljesen fájdalommentesen megtörténik az a kezelés, amit aztán két hét múlva másodszor, esetleg harmadszor is meg kell ismételni. Az első pozitív változásokat már a kezelés utáni napon érzi az ember, de a végső hatás az utolsó kezelést követő egy hónap során alakul ki."

A lézeres kezeléstől megújul a kollagén-rendszer, megfiatalodik a kötőszövet, ezáltal pedig újra feszes és rugalmas lesz a hüvely szerkezete.

"A beavatkozás hosszú időre, egy, vagy akár több évre is panaszmentessé tesz, ez a szervezet egyéni tulajdonságaitól függ. Mint bármilyen más kozmetikai beavatkozásnál, itt is igaz, hogy bizonyos időközönként szükséges megismételni, hogy panaszmentesen, fiatalosan és energikusan folytathassuk az életet."

Forrás: purecom.hu
Indexkép: maxpixel

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja