SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Égető probléma-Rosacea

Családinet [cikkei] - 2007-05-29
Bőrünket számos megpróbáltatás éri a nap folyamán. A szél, a hideg, a napsütés mellett azonban sokszor a szervezeten belüli folyamatok is vezetnek olyan jelenségek kialakulásához, mint amilyen például a Rosacea.
Égető probléma-Rosacea

A Rosacea az orron, az orcákon, az állon és a szemek körül okoz bőrpirosodás, égető érzést. A kezdedben időszakosan jelentkező bőrpír az idő múlásával állandósulhat. Emellett jellemző a bőrszárazság, előfordulhatnak gyulladt, gennyes csomók, értágulatok. A napégéshez hasonló érzés a bőr húzódásával, pédául mosolygásnál erősödik, s kozmetikai szerek, arctisztítók, hidratáló készítmények használatára tovább fokozódik.

A jelenség hátterében sokszor hétköznapi cselekvéseink, vagy épp táplálkozási szikásaink állnak. Léteznek ugyanis tényezők, melyek hatására a Rosacea tünetei felerősödnek. Nem ajánlott ez okból az alkoholos, vagy túl forró italok, fűszeres ételek fogyasztása.

Szintén ez okból kerülendő forró fürdő vétele, vagy a szaunázás. A megerőltető testmozgás szintén fokozhatja a tüneteket. Sajnos sem a túl meleg, vagy hideg, a párás, szeles időjárás sem tesz jót állapotunknak. Az erős napsugárzás szintén kedvezőtlenül befolyásolja a tüneteket.

Próbáljuk csökkenteni a stresszt, idegeskedést, kerüljük a szélsőséges hangulatváltozásokat. A menopauza szintén kedvezőtlenül befolyásolja állapotunkat, s az erős köhögéssel járó megbetegedések is fokozzák tüneteinket. A korábban már említett bőrápolási termékek mellett bizonyos gyógyszerek is hajlamosítanak a tünetek fokozott jelentkezésére.



Az orvosok számára nem egyértelmű, pontosan mi okozza a Rosacea tüneteit. Annyi azonban bizonyos, hogy a bőrpírral, vagy a bőr vörösségével járó cselekvések mind fokozzák a tüneteket. Éppen ezért figyeljük meg milyen tényezők váltják ki esetünkben a tünetek rosszabbodását, s a jövőben igyekezzük elkerülni azokat, vagy csökkenteni mennyiségüket.

Ennek érdekében kerüljük el a tüneteket okozó ételeket, a testmozgás osszuk el több ütemben, ne végezzünk hosszú időn át tartó, megerőltető edzést és lehetőleg ne nagy melegben. Használjunk közben légkondicionálót, ventillátort, s ügyeljünk a folyadék pótlására.

Védekezzünk a napsugárzás ellen, hidegben pedig öltözzünk melegen. Jóga, vagy légzési gyakorlatok segítségével kontrolláljuk érzelmeinket, s konzultáljunk kezelőorvosunkkal, amennyiben lehetségesnek tartjuk, hogy tüneteinket valamely gyógyszer okozza.

 www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja