SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gombás göngyölt csirkemell

Dr Thán Márta [cikkei] - 2011-05-09
Tartalmas, finom, fűszeres húsétel, gombával. Nem készül el ugyan villámgyorsan, de megéri a fáradtságot, isteni!!
Gombás göngyölt csirkemell

Hozzávalók:

kb. 8 szelet csirkemell
40-50 dkg csiperkegomba
1 fej hagyma
3 gerezd fokhagyma
só, bors,
1 teáskanál majoranna


kevés kakukkfű
borókabogyó
pulykasült fűszer
olaj
3-4 baconszalonna

A csirkemelleket kiverjük, besózzuk.
A gombát megpucoljuk és apró kockákra vágjuk. A kockára vágott vöröshagymát az olajon párolni kezdjük, rádobjuk a gombát, fűszerezzük sóval, borssal, majorannával, kakukkfűvel. Belepréseljük a fokhagymákat is, kevés vizet öntünk alá, és 15-20 perc alatt puhára pároljuk, amíg a leve elfő. A csirkemelleket kifektetjük, megkenjük a gombás töltelékkel, feltekerjük, megtűzzük fogpiszkálókkal, beszórjuk kevés pulykasült fűszerrel (Kotányi). Serpenyőben kis olajon körben átsütjük őket, aztán olajjal kikent tűzálló tálba fektetjük a tekercseket, a maradék gombás tölteléket a tál két sarkába halmozzuk, ez is szépen megsül a tekercsek mellett. Kevés bort, vagy vizet öntünk még alá, 8-10 borókabogyót szórunk köréjük, a tekercsekre félbevágott baconszeleteket fektetünk. Először lefedve puhítjuk, aztán levesszük az alufóliát, és szép pirosra sütjük a tekercseket. (ha túl sok a leve, vegyünk el belőle)
Rizzsel tálaljuk. Kisfiam szerint világbajnok!!

2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja