SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sóderparti - hagymatorta

Prétor Márti [cikkei] - 2006-10-19
...micsoda illatok! Mit főztél?
...Hát,...mégsem mondhattam, hogy hagymatortát.
Sóderparti - hagymatorta



Hűűű! Micsoda finom illatok! Mit főztél Anya? ...
Hát, mégsem mondhattam meg, hogy ...hagymatortát.
Pedig ezen a néven kaptam a receptet. De elsőre mégsem lehet szegényt így bemutatni. Gyorsan ki kellene találni valami másik nevet. Az étel sikerében biztos vagyok, de ismerem a fiamat, ha azt mondom hagymatorta, meg sem kóstolja.
- Hát, ...csak összeütöttem valamit gyorsan - mondom. - Gyere, kóstold meg! Szerinted minek nevezzük?

Tészta:
negyed kiló liszt,
1 deci olaj,
1 deci meleg víz,
só.

Ezeket összegyúrjuk, és a tésztát belenyomkodjuk egy tortaformába úgy, hogy a széleit a tortaforma oldalára felnyomkodjuk.
Forró sütőben elősütjük, kb. tíz percig.



Töltelék:
negyed kiló tehéntúró,
2 deci tejföl,
egy egész tojás,
só,
fehérbors.

Ezeket összekeverjük, és ráöntjük a tésztára.
Ennek a tetejére: negyed kiló hagymát felszeletelünk, csíkokra, tíz deka füstölt szalonnát apró kockákra vágunk, ennek a zsírján üvegesre pirítjuk a hagymát. A töpörtyűs hagymát a túróra tesszük, majd közepes lángon kb. tizenöt perc alatt, készre sütjük.
Ha kiszedtük a tortaformából, könnyebb szeletelni, ha kicsit kihűlt.

Az ember nem is gondolná, mennyire laktató!
A torta-nevet a tortaformában készítés miatt kapta. Én a dupla adagot most éppen tepsiben sütöttem. Még olyanok is szívesen megették (kóstolás után), akik egyébként a hagyományos ételekhez ragaszkodnak.
Szóval, minek is nevezzük?

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja