SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sóderparti - Ki várja jobban a téli szünetet?

Prétor Márti [cikkei] - 2006-12-18
A közös élmény az, ami összeköt.
Sóderparti - Ki várja jobban a téli szünetet?

Hétköznapok gyors főzései után, a szünet alatt végre itt a lehetőség az alkotásra!
Élmény a tervezés, a bevásárlás, a sütés-főzés - és az érte járó elismerés.
Nagyobb az öröm, ha a gyerekek is részt vehetnek ebben, hiszen a közös élmény az, ami összeköt.
Élvezni fogják, hogy amivel kínálják a vendégeket, az az ő munkájuk!
A legjobb, ha van olyan recept, amit egyedül el tudnak készíteni.
Nálunk a kókuszgolyó készítés hagyományosan a gyerekek feladata. Annyira belejöttek, hogy született többféle változat is: cseresznyés, gesztenyemasszás, kókusz helyett kakaóban megforgatott, rumaromás változat is.


KÓKUSZGOLYÓ
50 dkg darált keksz
cukrozott kakaópor
lekvár
olvasztott Ráma kb 10 dkg


Jól össze kell dolgozni, többször megkóstolni /ez nagyon jól megy/ és kókuszreszelékben megforgatni. Ha könnyen tapad rá a kókusz, biztosan nem lesz száraz.

MIKRÓS PISKÓTA
Piskóta:
Egy kerek, mikrózható műanyag edényben kell felolvasztani a 10 dkg margarint, hozzákeverni 10dkg cukrot, fél cs. sütőport, 3 egész tojást, 10 dkg lisztet, 3-4 evőkanál vizet. 600 watton 7perc, 800watton 5perc alatt megsül. (Ne legyen több az idő, mert kemény és száraz lesz.)
3 lapba lehet szeletelni (mint a tortát), és krémmel, lekvárral, vagy nutellával megkenni.
A tésztával még annyit variálhatunk, hogy keverünk bele darált diót, vagy mákot, kókuszt, vagy kakaót - így sokkal izgalmasabb. Az arány: 7dkg liszt + 5dkg egyéb.
3 perces "Csoki" krém:
Kakaópor + olvasztott Ráma + kemény tejföl - összekeverni.
Először egy vékony réteg, folyékony lekvárral jó megkenni a piskótát, és csak utána rákenni a csoki krémet, mert így nem szívja be a krémet a piskóta.
Mi ezzel a krémmel vonjuk be a piskóta tetejét is.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja