SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gesztenye figurák

[cikkei] - 2004-10-01
Makk Marcit és Makk Marcsit biztosan csinált már mindenki, nem is egyet. Gesztenye Guszti is mindannyiunk ismerőse.
Gesztenye figurák

Alkossunk nekik széket, asztalt is, néhány gesztenye, néhány perc elég is.

Az ügyesebb kezűek, a bátrabbak viszont ne álljanak meg a megszokott figuráknál, alkossanak újakat is. Próbáltátok már a madarakat termésből elkészíteni?

Egy hosszúlábú madarat állíthatunk az ablakunkba: Egy nagyobbacska gesztenye, vagy egy gömbölyűbb makk pont jó lesz a testének. Ebbe szúrjunk bele két pálcikát, ebből lesz a két láb. Ha stabilan akarjuk állítani, a lábak végére húzzunk félbe vágott termést (apróbb makk, vagy gesztenye- a vágott felület legyen a talp), ezen már meg is tud állni. A test másik végébe egy újabb pálcikát kell szúrni, ez lesz a nyaka. Egy hosszabb makkot húzzunk ide, ez lesz a madár feje. Rajzoljunk rá szemet! Ha jól sikerült  a gyűjtő körutunk és még tobozunk is van kéznél, egyszerűen lehet szárnyat csinálni a madarunknak. A tobozról fejtsünk le néhány "pikkelyt", ezeket ragasszuk a testre. Ha bele tudjuk szúrni, akkor még a repülést is tudjuk utánozni. Újabb tobozdarabokat helyezzünk a test végére, ebből érdekes farka lehet a madárnak.

Ha már belejöttünk, ne hagyjuk abba, rakjunk össze hosszú kukacot, vagy házikót, nyakláncot, bízzuk   a fantáziánkra!

Hasonló cikkeink:

Ügyeskedjünk! Ötletek gesztenyéből - Ceruzadísz

Ügyeskedjünk! Ötletek gesztenyéből - Varázsoljunk állatkertet!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja