SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nyelvtanulás kisgyermekkorban - Szabad vagy sem?

Családinet [cikkei] - 2009-06-02
Két kérdés, mely a legtöbb kisgyermekes szülőben felmerül, amikor szóba kerül a korai nyelvtanulás témaköre. A döntés nem is olyan nehéz, a titok nyitja, hogy a felmerülő kérdéseinkre megnyugtató, szakértői válaszokat kapjunk. Lássunk hát néhányat a leggyakoribb kérdések közül!
Nyelvtanulás kisgyermekkorban - Szabad vagy sem?

Biztos, hogy van értelme a kisgyerekek nyelvtanításának, nem lenne egyszerűbb ha, hagynánk őket játszani?

A kisgyermekeknek a legfontosabb a szülők közelsége, hogy biztonságban érezzék magukat a szeretett személlyel. Életük első szakaszában a szüleiktől tanulnak a legtöbbet. A kisgyermekek nyelvtanításának a legfontosabb eleme a játékosság, soha ne legyen kényszer. Így, mikor együtt tanulunk a gyermekünkkel, az érdekes, vidám, hasznosan együtt töltött idő lesz, amit a gyermek és a szülő is élvezni fog.

Az új nyelv bevezetésével a logikai képességét is fejlesztjük a kicsiknek, és hozzásegítjük őket, hogy hasznos információkkal bővüljön tudásuk. Az agykapacitásunk kb. 10%-át használjuk csak ki, a nyelvtanulással a befogadóképességet nagyban növelhetjük. A gyermekek az új nyelvvel történő ismerkedés során nem csak magát a nyelvet sajátítják el, hanem találkozhatnak egy másik gondolkodásmóddal, kultúrával, színesebb egyéniséggé válhatnak, a világnak egy újabb kapuját nyitjuk ki számukra.

Mikor kezdjük el gyermekünk nyelvtanítását?

Minél korábban, annál jobb!

Minél korábban kezdünk hozzá, annál jobban elfogadja gyermekünk, hogy nem csak az anyanyelve létezik, sokkal könnyebben sajátítja el az idegen nyelvet.

A korai nyelvtanulással kihasználhatjuk a kisgyermekek hangképző bázisának rugalmasságát, és a neurológiai sajátosságukat, mely szerint 12 éves korig ugyanazt az agyterületet használják a nyelvtanulás során, mint amit az anyanyelvük elsajátításánál, így elérhetjük, hogy akcentus nélkül beszéljenek, és természetessé váljon számukra több nyelv használata.

A korai nyelvtanulás hatással van a kisgyermek logikai készségének, szellemi képességének fejlődésére is.

Hogyan kezdjük el az idegen nyelv otthoni tanítását?

Fontos, hogy az új nyelv bevezetése játékos legyen!

A gyerekek nem tanulják a játékot, hanem a játékból tanulnak. Érdemes az elején egy adott tevékenységhez kötni az új nyelvet (pl. evés, fürdés, játék), és annak szabályszerűségeit követve rendszeressé tenni a nyelvhasználatot.

A játékos tanulás során kezdetben a hangsúlyt mindig az alapszavak, alapmondatok elsajátítására kell fektetni, melyeket a mindennapi életben a legtöbbször használunk, úgy, mint ahogy a csecsemőknek az anyanyelvet tanítjuk. Magát a járást is hosszabb idő alatt sajátítjuk el, és nem úgy születünk, hogy már futunk. Fordítsunk elég figyelmet a fokozatosságra!

A dalok, mondókák, mesék hallgatása szintén nagyban hozzásegít a nyelv megismeréséhez. Célszerű egy pár dalt megtanulni, és gyermekünknek elénekelni. Tapasztalatok szerint, ezt nagyon szeretik a gyermekek.

Forrás: http://www.harmonet.hu

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
"A halloween a sátánisták ünnepe!" - egy szigetszentmiklósi óvoda hosszan írt arról, miért nem szabad részt venni benne

"A halloween a sátánisták ünnepe!" - egy szigetszentmiklósi óvoda hosszan írt arról, miért nem szabad részt venni benne

"Hallooween nagyon veszélyes mindenkire nézve. Nem kell átvegyünk semmilyen idegen néptől pogány ünnepeket, szokásokat! Ennek a megemlékezése az méltó a keresztyén emberekhez" - írták egy hosszú posztjuk végén.
SüNI Fogászat - Új, korszerű rendelő várja a kisbetegeket a Bethesda Gyermekkórházban!

SüNI Fogászat - Új, korszerű rendelő várja a kisbetegeket a Bethesda Gyermekkórházban!

Akár már bódításban is elvégezhetők egyes fogászati és szájsebészeti beavatkozások a Bethesda Gyermekkórház SNI Fogászati Ambulanciájának újonnan kialakított rendelőjében. Az új kezelőegység és rendelő célja, hogy a sajátos nevelési igényű - közülük is kiemelten az autizmussal élő - gyermekeknél a vizsgálat, illetve a beavatkozás minél gördülékenyebb legyen, és a lehető legnagyobb biztonságban érezzék magukat az ellátás teljes ideje alatt.
Mérgező vegyszerek már az alsóneműkben is? - Sokkoló eredményeket hozott a Tudatos Vásárlók Egyesületének tesztje

Mérgező vegyszerek már az alsóneműkben is? - Sokkoló eredményeket hozott a Tudatos Vásárlók Egyesületének tesztje

A Tudatos Vásárlók Egyesülete egyedülálló nemzetközi együttműködésben végzett tesztje veszélyes, hormonkárosító biszfenol vegyületeket mutatott ki az alsóneműkben. Minden harmadik bugyi anyaga tartalmaz mérgező vegyszert és minden tizedik az egészségre rendkívül káros mértékben. Az egyesület a biszfenolok teljes betiltásáért dolgozik, mivel az eredmények arra hívják fel a figyelmet, hogy a káros vegyi anyagok nem elhanyagolható mennyiségben vannak jelen a hétköznapi termékekben.
Hogyan hat a minőségi alvás a látásunkra?

Hogyan hat a minőségi alvás a látásunkra?

Az alvás mennyisége, minősége és időzítése alapvető a testünk regenerálódása szempontjából. Elegendő alvásidő nélkül a szem sem tud teljes potenciáljával működni. Szemünk különféle környezeti tényezőknek van kitéve, mint például a por, a szennyeződések és a fény, amelyek megterhelik és károsíthatják a szemfelszínt. Furcsán hangozhat, de szemünk számára az alvásidő az, amikor regenerálódhat, "ellazulhat", és felkészülhet a következő napi tevékenységre. Látószervünknek legalább öt óra alvásra van szüksége éjszakánként a megfelelő feltöltődéshez.
A szerkesztő ajánlja