SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5 hiba, amelyet gyakran elkövetnek a szülők

Családinet [cikkei] - 2016-12-06
A mai gyerekek nehezen kezelhetőek, önfejűek, és valljuk be sokszor a szülők fejére nőnek. Hányszor láttunk már üzletben makacsul üvöltő gyereket, vagy felnőttnek üvöltöző fiatalt? Miért lesz gyerekközpontú az egész napunk, miért a gyerek mondja meg, hogy hová megyünk, mit veszünk, vagy éppen mit csinálunk? Szakemberek szerint a szülők nagyon sok esetben hibásak azért, mert a gyerek “rabszolgáivá" válnak.
5 hiba, amelyet gyakran elkövetnek a szülők

Nézzük azokat a hibákat, melyeket oly gyakran elkövetnek a szülők. Emma Jenner, a Huffington Post szakértője szerint 5 súlyos hiba jellemző, melyeknek következményeit csak sokkal később fogjuk megérezni.
 

1. Félünk a saját gyerekünktől

Ha a gyerek egy másik csészéből kéri a tejet, mint amibe éppen kitöltöttük, gyorsan igyekszünk teljesíteni a kívánságát, hogy elkerüljük a hisztit. Attól félünk, hogy nem fogja meginni a tejet, és sírni kezd.
Emma szerint ez egy nagyon nagy hiba. Ne hagyjuk, hogy a gyerek parancsoljon. Ha nem tetszik neki a csésze, és ezért nem akarja meginni a tejet, nyugodtan sírjon, akár vonuljon be a szobájába, és ott rendezze magában a dolgokat. Nem kell mindig azt tenni, amit a gyerek mond, hagyjunk időt neki, hogy átgondolja a történteket.
 

2. Csökkennek az elvárások

Az egyik legnagyobb hiba az, ha nyilvánosság előtt csak azért bocsátunk meg egy gyereknek, és adjuk be a derekunkat a hisztijének, mert, hogy “ő még csak egy gyerek, majd kinövi”. Ezzel arra buzdítjuk a gyereket, hogy továbbra is folytassa ezt a viselkedést, hiszen úgyis teljesülni fog minden kívánsága.
Ne felejtsük, egy gyerek mindenre képes azért, hogy elérje, amit akar. Emma azt mondja, hogy elvárásokat kell támasztani a gyerekkel szemben, így ismeri csak meg igazán a határait.
 

3. Kiborulunk, ha mások szidják a gyereket

Régen a tanárok szigorú szavakkal illették a gyereket, ha az nem úgy viselkedett, ahogy elvárták volna. Napjainkban, ha egy tanár szidja a gyereket, a szülő kiáll mellette, védelmezi, esetleg még a tanárt is bepereli. Mielőtt felelőtlenül cselekednénk, gondoljuk át, hogy volt-e oka a tanárnak a gyereket szidni, megfenyíteni.
 

4. A gyerek áll mindig az első helyen

Sajnos sok szülő eltúlozza a dolgokat, és a nap 24 órájában a gyerek kiszolgálására fekteti a hangsúlyt. Ne tegyük ezt, mert egy bizonyos szinten túl már egyáltalán nem fogjuk tudni irányítani őt. 
Sok szülő már teljesen félredobja a saját életét, csak a gyereknek él. Tanulja meg, hogy mindenkinek megvannak a saját feladatai, kötelezettségei, tanuljon meg egyedül játszani, és akkor is képes legyen lefoglalni magát, ha éppen nem vagyunk mellette. Higgyük el, nem történik semmi, ha a gyerek egy kis időre egyedül marad.
 

5. Nem mindig a könnyebb út a jobb!

A szülők gyakran a könnyebb utat választják, hogy jobb legyen a gyereknek. Például inkább kezébe adják a telefont, hogy azon nézze a mesét, minthogy olvasnának neki. Vagy inkább megveszik neki a csokit, csak azért, hogy ne üvöltsön az üzletben. Meg kell tanítani a gyereket arra, hogy hogyan legyen türelmes.

Forrás: Filantropikum.com
Fotó: martakoton/pixabay.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja