SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az erős izom a memóriára is jótékonyan hat

- 2017-08-25
A bostoni Northeastern Egyetem kutatói 79, kilenc és tizenegy év közötti gyereket kísértek figyelemmel egy vizsgálat során, és megállapították, hogy a nagyobb izomerő élesebb memóriával párosul.
Az erős izom a memóriára is jótékonyan hat

Amint arról a Medicine & Science in Sports & Exercise című lapban ismertetett kutatás egyik résztvevője, Charles Hillman professzor beszámolt, a mai gyerekek egyre kevésbé aktívak, sok a túlsúlyos közöttük, pedig a mostani kutatás egyértelműen alátámasztja, hogy a fittség nem csupán a testi, lelki egészségre van jó hatással, de az iskolai teljesítményre is.

(Kapcsolódó cikkünk: A gyerekek hátizma katasztrofális képet fest)

A vizsgálatban részt vevő gyerekeknek egyrészt felmérték az általános fittségét, mind a felső-, mind az alsótestükét, valamint az izmaik erősségét, majd különféle tesztekkel ellenőrizték az emlékezetüket.

Az izomerősség felmérése során nem súlyt kellett emelniük, hanem olyan gyakorlatokat végezniük, melyek nagyfokú aktivitást igényeltek, például fekvőtámasz, guggolás, medicinlabda emelgetése. Mind a lányoknál, mind a fiúknál az derült ki, hogy az úgynevezett munkamemóriája azoknak volt jobb, akik izmosabbak voltak.

A memória és az izomerő közötti összefüggés pontos okára még nem jöttek rá a szakemberek, de állatkutatásokból tudni lehet, hogy a nagyobb izomerő elősegíti az agyban a neuronok közötti kapcsolatok kialakulását, ezért könnyen lehet, hogy az emberek esetében is ugyanerről van szó.

Forrás: http://mipszi.hu
Fotó: bottomlayercz0 / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja