SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A hullajó derék titka

Csatai Krisztina [cikkei] - 2011-03-08
Nem, nem egy újabb fogyókúrás diétáról lesz szó, hanem egy egyszerű, olcsó, és élvezetes mozgásformáról...
A hullajó derék titka

Megannyi diétáról hallhattunk, illetve olvashattunk már életünk során, és természetesen ezek közül szinte mindet ki is próbáltuk. Viszont ezek egyike sem tesz említést a mozgásról, ami nélkül egyik fogyókúra sem vezet tartós eredményhez. Sajnos a megfelelő étkezés és a rendszeres testmozgás elválaszthatatlanok. Az egészséges életmód elkezdésének legelső ellenérve az ehhez szükséges dolgok anyagi vonzata. Drága a biokaja, a fittneszbérlet, és a többi, ami az addig megszokott lusta, eltunyult életvitelünk megtartása mellett szól.

Ám ahhoz, hogy kicsit csinosabbá tegyük testünket, nem feltétlen kell anyagi csődbe jutni. Aki az egészsége érdekében nem szeretne ezer forintnál többet költeni, annak a legjobb megoldás a hullahopp karika! A neve a 18. századból származik, egy hawaii táncról kapta, melyhez hasonló mozgásokat kell végezni hullahoppozás közben. Az ókori Egyiptomban használták először. Első változata szőlővesszőből készült, elsősorban szórakozás céljából. Később a görögök bambuszból, fémből és fából állították elő, de ők már nem csak a móka, hanem a csinosabb derék elérésének érdekében. Majd a 14. században az angolok szív- és érrendszeri problémák gyógyítására használták. A 20. században két amerikai Richard Knerr and Arthur "Spud" Melin legyártotta a karika műanyag verzióját, amiből két hónap alatt 25 millió darabot adtak el. 


Attól függetlenül, hogy igen hasznos sportszerről van szó, leginkább játékboltokban lehet rájuk lelni, de már nem ritka a sportboltokban sem.  A legjobb a fából készült karika, ugyanis a súlya miatt jobban megdolgoztatja a derekat (de a műanyag is tökéletesen megfelelő). Az átmérője akkora legyen, hogy a testünk középpontjához tartva át tudjuk lendíteni a fejünk felett, mintha ugróköteleznénk. Karikázás közben nyugodtan megnézhetjük kedvenc sorozatunkat, zenét hallgathatunk, vagy akár olvashatunk is. Napi fél óra hullahopp, és az eredmény már egy hét után mérhető, e mellett, ha elsajátítjuk a karikával való sétálást, nőies mozgást is kölcsönöz.

A hullahoppozás egy kötetlen, szórakoztató, és mindenek előtt egy igen hasznos mozgásforma. Tekerhetjük a nappaliban, a kertben, vagy ahol éppen kedvünk tartja. Előnye, hogy kis helyet foglal, kényelmes, valamint összeköthetjük a kellemest a hasznossal. Heteken belül pedig egy „hulla jó” derekú csaj (esetleg pasi), fog visszaköszönni a tükörből!

A 2011. februári cikkíró pályázatra beküldött írás.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja