SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tavaszi receptek

Verzár Éva [cikkei] - 2009-03-23
Színes hús rolád, Vasárnapi gyors gyümölcstál,
Palacsinta vagy ropogós ostya vörösben, Gyümölcsös jégkása.
Tavaszi receptek

Színes hús rolád

A húslevesből kiveszem a zöldségeket, amelyeket kis kockákra vágok, hozzáadok főtt zöldborsót, zöldbabot, vagy ami épp kis zacskókban a fagyasztómban fellelhető.
A csirke mellét is kiemelem, majd azt is kis darabokra vágom. Amikor roládot is készítek, több csirkemellet teszek a levesbe, így több roládot készíthetek.

receptAz egészet egy tálban két nyers tojással összegyúrom, fűszerezem. Fűszert mindenki a család ízlése szerint használjon. Javaslom a petrezselyem zöldet, bors, só hozzáadását, de aki fűszeresebben szereti, bármit elbír.

Az egészből két roládot készítek, amelyet alufóliába csavarok, majd fövő vízbe teszek. Fél óra főzés épp elég, hisz a rolád összetevői előtte megfőttek, most csak össze kell álljanak.

Várjuk meg, míg legalább félig kihűl, és csak ekkor szeleteljük. Tálalása: salátalevélen a színes hús-zöldségszeletek gyönyörűek, s ami nem mellékes az íze is fenséges.

Felszolgálhatjuk krumplipürével, egy kis szósszal, krumpli salátával, vagy bármilyen vegyes salátával.
Elkészítése könnyű, szemnek és szájnak egyaránt finom eledel.


Vasárnapi gyors gyümölcstál

Egy jénai tálba piskótalapot vagy babapiskótát helyezek, meglocsolom egy kis rumos kávéval, majd rárakok fagyasztott, netán friss vagy kompótból kiszedett gyümölcsöt.recept


Az egészet leöntöm egy kis pudinggal – főzés nélküli -, amelyre ismét piskótát, gyümölcsöt, majd ismét pudingot simítok.

Legfelül jöhet a tejszínhab csoki reszelékkel.


Palacsinta vagy ropogós ostya vörösben

Egyszerű és nagyon finom. Egy adaghoz süssünk palacsintát, de finomabb, ha veszünk egy csomag ropogós ostyát. Az ostyalapokat kenjük meg az összetört gyümölccsel, szórjunk rá mentalevelet, tálaláskor a tányérra helyezzünk ép gyümölcsöt is.


Az ebéd végére: Gyümölcsös jégkása

10-12 darab jeget beleöntök egy magas falú edénybe. Hozzáadom a gyümölcsöt, lehet fagyasztott, friss, aki édesebben szereti, adhatunk hozzá egy kis cukrot, de ne sokat, 3-4 evőkanál az ideális mennyiség, majd annyi vizet adok hozzá, amely éppen csak ellepi az egészet.

Rúd-mixerrel darabosra töröm, majd magas poharakba öntöm. Tetejére kis tejszínhabot teszek, amire mentalevelet szaggatok, s beleszúrok egy szívó szállat.

Jó étvágyat!

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja