Gyömbérszörp
Kovács Anna [cikkei] - 2011-05-10
Finom, egészséges szörp készíthető házilag, pillanatok alatt.
Hozzávalók:
- 1 liter víz,
- 1 kg kristálycukor,
- 5 db friss gyömbér,
- 3 csomag vaníliáscukor ,
- 2 db citrom
Elkészítés:
A gyömbért megtisztítjuk, majd nagyon vékony karikákra vágjuk, a citromot szintén karikákra vágjuk.
A hozzávalókat edénybe tesszük, felforraljuk, 5-10 percig főzzük.
Fedőt teszünk rá és úgy hűtjük ki. Leszűrjük és üvegekbe töltjük. Hűtőbe téve 1-2 hónapig eláll. Ha Valaki hosszabb ideig szeretné tárolni, lehet nagyon kevés szalicilt keverni bele.
Nagyon hamar elkészíthető.
Vízzel vagy szódával kitűnő frissítő. Általában tízszeres mennyiségű vízzel hígítom.
2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Sajtos háromszög
Következő hír
Túrógombóc ropogós, karamelles prézlivel
LEGOLVASOTTABB
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?
A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Közösségi hozzászólások: