SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Karibi bokalánc - ékszerek saját kezűleg

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-06-25
Ügyes kezű tini lánykák mutatós, egyedi ékszereket készíthetnek maguknak a forró nyári napokra, gyöngyből és rugalmas damilból.
Karibi bokalánc - ékszerek saját kezűleg

Amire szükséglánced lesz:

- kb. 20 gramm üveggyöngy
- 4 db arany/ezüstszínű gyöngyszem
- rugalmas damil


Vágj le kb. 80 centis darabot a rugalmas damilból. Fűzz fel annyi gyöngyszemet a damil közepére, hogy körülérje a lábujjadat (kb.12 szem) Zárásnak fűzz föl egy ezüst/arany szemet a damil mindkét végén átbújtadamiltva. Majd mindkét szárára fűzz kb. 2,5 centi hosszúságban gyöngyöket és ezt is zárd le egy fémszínű gyönggyel, a damil mindkét végét átbujtatva rajta. Ezt még kétszer ismételd meg. Közben néha bújj bele a lábujjaddal az első hurokba és ellenőrizd, hogy elég hosszú lesz-e, hogy elérjen a bokádig kényelmesen. Az utolsó záró fémgyöngy után fűzz föl a damilra annyi gyöngyöt, hogy a bokádat bokalánckörülérje. Takácscsomóval rögzítsd, és hogy még biztosabb legyen a kötés, a csomóra egy körömlakkcseppet is tehetsz.


Takácscsomó: (Először próbáld ki kétszínű fonallal) Hajtsd vissza a piros szál végét. A kéket bújtasd a pirosba a képen látható módon. Húzd szorosra a csomót.

Készíthetsz egyszerű bokaláncot is, meg gyűrűket is. Mindig mérd le, mekkora damilra van szükséged, a végét takácscsomóval zárd le. Vehetsz betűgyöngyöket is és kirakhatod belőle a nevedet, így is díszítheted a bokaláncodat.

A siker nem marad el!

Indexkép: www.foter.com



 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja