SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Húsvéti nyusziparádé

Családinet [cikkei] - 2006-04-10
Ébredezik a természet, egyre melegebben süt a nap, lassan itt a várva várt tavasz. S vele együtt a sok teendõ a lakáson belül, vagy kint a kertben. Küszöbön a húsvét, a tiszta lakás díszítésre vár. Az ünnepi hangulathoz néhány színes, vidám dekorációs ötlettel is hozzájárulhatunk.
Húsvéti nyusziparádé

Húsvéti nyuszifa üvegpalackA tojás kifújásának technikáját bizonyára sokan ismerik: az előzetesen megmosott, megszárított tojás két végén hegyes szerszámmal (ár, zsákvarró tű) lyukat ütünk. Óvatosan akkorára tágítjuk, hogy egy-egy hurkapálca beleférjen. Az egyik lyukba erősen belefújunk, s a tojás tartalmát bögrébe engedjük. Nem árt, ha ennek a műveletnek még jóval az ünnep előtt nekilátunk, s a tojáshéjakat - kis kosárkában tárolva - hagyjuk kiszáradni. 

A festés történhet tojásfestékkel a hagyományos módon, vagy ún. dekorfestékkel. Ha valaki olyan festéket választ (például tempera), amely elmázolódhat, jó, ha vékony lakkréteggel is befújja a felületet. A festett tojások kerülhetnek dekorációként tálakba, kosarakba, kis faládákba. Ilyenkor a nyílásokat érdemes azonos színű filc vagy kartondarabkával beragasztani. A tojásokat hímzőfonal segítségével akaszthatjuk fel. A madzagot hajtsuk ketté, a szabad végeket hurkoljuk kis selyem masnira, s ragasszuk a tojás felső nyílására. A másik nyílást az előbb említett módon takarjuk el. Ez a függő változat kerülhet a konyhába a függöny elé, de (sűrűn rakva) a vitrázsrúdra is - akár függöny helyett.

Húsvéti ablakpárkányHa van szélesebb ablakpárkányunk, rendezzük be: ünnep előtt az áruházak ajándékosztályain megjelennek a különböző nyuszifigurák. Válasszunk egy kedvünkre valót, amelyet aztán évről évre elraktározunk, s mindig új környezetet alakítunk ki köré. A cserépbe búzát vessünk (ha elkéstünk megteszi a snidling is), s készen vásárolt, pálcás kakasokat szúrjunk bele. Az apró tojásokat nagyon jól helyettesíthetjük színes tojáscukorral.

A "nyuszifa" állításhoz termetesebb üvegpalack vagy váza szükséges. A tojásokat mogyoró, fűz, barka, aranyvessző ágakra is akaszthatjuk. Az összeállítás dísze lehet egy terrakotta nyuszi, kosár, színes vagy natúr tojásokkal. Az apró ajándékzacskókra tojásmintás szalvétából kivágott alakzatot ragasszunk. Rejthetnek bármilyen apró meglepetést.

Húsvéti nagy zöld vázaA nagy, zöld vázába rügyeit bontogató ág, aranyvessző került, s nyuszifejek teszik a kompozíciót igazán aktuálissá.

A kifújt, natúr tojáson hullámkartonból kivágott fülek díszlenek, az arcot fekete, alkoholos filccel kontúrozzuk, s ahol kell (pofa, fogak), fehér festékkel kifestjük. Kockás szalagból készült a nyakkendő, a haj rafiamaradék. A hurkapálca végét beragasztózzuk, s a nyak felőli nyíláson át betoljuk a fejbe. Ragasztó került a csokornyakkendőre is, ez alulról is rögzíti a fejet.

Hasonló módon készültek a búzában ugrándozó pingpong-nyuszik is, azzal a különbséggel, hogy itt első lépésként a két pingponglabdát kell összeragasztanunk. A kellékeket ábrázoló képen jól látszik, milyen "alaprajzú" lábra ültetjük. A nyuszifarok egy pici körlap az adott színű kartonból. Utolsó lépésként a szúrószerszámmal átszúrjuk az alját, s beledugjuk a hosszabb-rövidebb hurkapálca darabot. Vigyázzunk, a szúrt lyuk ne legyen nagy, mert csak így szorul bele a nyél. 

Húsvéti színes terített asztal

Ez a szép, tavaszi ünnep nem ünnep színes virágok nélkül, ugyanakkor a szépen terített asztal sem hiányozhat. Díszítse virág: esetünkben egy cserép nárcisz került a kosár közepébe. A kis cserepek pedig tojástartóként szolgálnak (átmérőjük 3 cm), lehet bennük az ilyenkor hagyományos, főtt "pirostojás", vagy kifújt tojás, sőt tojásgyertya is. A lényeg, hogy a magunk teremtette, szép környezetben, jó hangulatban ünnepeljünk. 

 

Előzetes teendők:

- Egy héttel az ünnep előtt cserépbe vagy kerámiatálba ültessünk búzát (állateledel- és mezőgazdasági boltban egész évben kaphatunk)
- fújjunk ki tojásokat
- vásároljunk fehér és színes pingponglabdákat (sport és játékboltokban beszerezhető)
- legyen otthon színes sima vagy hullámkartonunk, hurkapálcánk, jó minőségű festékünk, ragasztónk, akrillak (spray formában), fekete, alkoholos filc, keskeny, színes szalagok, hímzőfonal.

Karczagi Annamária



Forrás: www.nana.hu
Indexkép: tookapic/pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja