SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hóember papírtányérokból

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-01-19
A téli hangulatú lakás elképzelhetetlen hóember nélkül! Ha már van papírhópehely az ablakodon, akkor ideje, hogy egy kedves fülvédős hóember is mosolyogjon rád az ajtódról! Iskolás gyerekek önállóan is készíthetik, kisebbek kis segítséggel. Remek mulatság!
Hóember papírtányérokból

Amire szükséged lesz:

- 3 fehér papír tányér (különböző méretűek is lehetnek)
- Narancssárga és fekete kartonpapír
- 2 fekete zsenilia szál
- 1 fehér zsenilia szál
- 1 világoskék zsenilia szál
- Két hatalmas zöld pom pom
- Maradék anyag a sálnak
- Három közepes méretű gomb
- Fekete filctoll
- Rózsaszín ceruza
- Papírragasztó
- Ragasztószalag
- Papírvágó olló

Így készül:



Hóember papírból1. Fektesd az asztalra a három papírtányért, lefordítva. Rakd sorba, mintha egy hóember részei lennének, és egy tollal üss lukat a felső tányér alsó szegélyébe, úgy fél centire a szélétől.
2. A középső tányérra két lukat fúrj, egyet a tetején, egyet az alján, a felső tányéréhoz hasonlóan.
3. A harmadik tányérra csak egy luk kerül: a tetején.
4. Vágd a fehér zsenilia szálat háromfelé. Ezzel kösd össze a hóemberünk részeit egymáshoz úgy, hogy egy zsenilia darabot U alakban meghajlítasz, és a két végét a felső tányér alsó-, ill. a középső tányér felső lukába tűzöd. A tányérokat megfordítva, tekerd össze a zsenilia szál végeit. Hogy biztosan tartson, simítsd a végeket a tányér hátoldalához és ragasztószalaggal ragaszd le (a harmadik fehér zsenilia darabot tedd el, jó lesz később valami más saját készítésű játékhoz, ajándékhoz!)
5. Egy másik zseniliadarabbal kösd össze a legalsó és a középső tányért, a hátoldalon sodord össze, és ragaszd le a zseniliaszál végeit, ahogy a 4. pontban le van írva.
6. Vágj ki egy nagy háromszöget a narancssárga papírból, a hóember orrának. Kerekítsd le a sarkait egy kicsit, ha gondolod. Ragaszd a felső tányér közepére!
7. Fekete filctollal rajzolj szemet, szájat neki!
8. Rózsaszín ceruzával satírozd be az orcáját!
9. A kék színű zseniliaszálat hajlítsd meg egy kicsit és ragaszd a felső tányér tetejére, ez lesz a hóemberünk fülvédőjének a pántja. Két végére ragaszd fel a két zöld pompomot.
10. A középső tányérra ragaszd fel a három kabátgombot!
11. A keze úgy készül, hogy a két fekete zsenilia szálból levágsz egyharmad részt, ezt a kis darabot keresztbefekteted a hosszabb részen, kb. 4 centire a végétől, keresztbe áthajtod szorosan a túloldalra mindkét végét a rövid szálnak, így rögzítve a hosszúhoz. És már készen is van a három ujja! Ragaszd a két karját a középső tányér két széléhez. Könyékben meg is hajlíthatod a karjait!
12. Vágj ki két egyszerű csizmaformát a fekete kartonból és ragaszd fel az alsó tányér aljára!
13. Köss a hóember nyakára sálat, mintás vagy egyszínű maradék anyagból!

Jó szórakozást!

A kaboose.com nyomán

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja