SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mit tegyünk és mit ne tegyünk hőségben?

Családinet [cikkei] - 2007-07-24
Az átlagosnál jóval magasabb hőmérséklet már nem csak a gyermekek, az idősek, vagy a keringési betegségekben szenvedők számára jelent megpróbáltatást. A hőség mindannyiunk szervezetét megterheli. Nézzük, hogyan tehetjük elviselhetőbbé!
Mit tegyünk és mit ne tegyünk hőségben?

  A folyadék fogyasztás fontosságát nem lehet elégszer hangsúlyoznunk, különösen, ha hosszú napokon keresztül kell szembenéznünk hőséggel. A meleget pár napig ugyan jól tűri szervezetünk, ezután azonban a legerősebbek is kimerülhetnek. Szomjúságunkat azonban ne alkoholos, koffeintartalmú, vagy cukrozott italok fogyasztásával csillapítsuk, mivel ezek épp ellenkezőleg hatnak, vagyis felgyorsítják a folyadék távozását szervezetünkből.

 Amennyiben megtehetjük, különösen a déli órákban maradjunk otthon. Szerezzünk be légkondicionáló berendezést, vagy ventilátort. Sétáinkat, s intéznivalóinkat a kora reggeli, vagy késő esti időszakban végezzük, s a szabadban keressük az árnyékos helyeket. Kint tartózkodásunk alatt viseljünk széles karimájú kalapot, világos, bő, szellős öltözéket. A gyermekeket ne öltöztessük túl.

 A nagy melegben érdemes bevásárlóközpontokban hűsítenünk magunkat. Programjaink megválasztásánál is keressük a légkondicionált helyeket, mozikat, éttermeket. Az intenzív testmozgás végzésére nagy hőségben még a reggeli órák sem ajánlottak. Mozogjunk lassú mozdulatokkal, s a kimerítő edzéseket végezzük inkább légkondicionált termekben, vagy hűvösebb időben.

 Nedves törlőkendő segítségével hűsítsük magunkat. Szabadban végzett munka közben tartsunk több pihenőt, s ne feledkezzünk el társainkról sem. Keressük fel, látogassuk gyakrabban idős, vagy beteg hozzátartozóinkat. Házi kedvencünk magasabb vízigényéről is gondoskodjunk.

 Bármilyen csábító is, de hőségben inkább kerüljük a jéghideg italok fogyasztását, mivel gyomorgörcsöt okozhatnak. Semmiképpen se hagyjunk társainkat, sem házi kedvenceinket felhúzott ablak mellett, autóban. Alkalmazkodjunk a hőséghez, az előrejelzéseket és a meleget valóban vegyük komolyan, s ne ragaszkodjunk továbbra is megszokott napirendünkhöz.

 A hír alapjául a „Take Cover When Heat Is High” cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja