SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Évikéről

[cikkei] - 2006-08-21
Az én történetem 3,5 éve kezdődött, amikor is elvetéltem az akkor 10 hetes magzatommal. Már megvolt nekünk Zsoltika, aki akkor 1,5 éves volt
Évikéről

3,5 évnyi próbálkozás után decemberben sikerült a csoda. Mivel a fiam születése után derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, a vetélés is ennek volt a következménye. A gyógyszert, amit szedek akkortájt állították be. A lényeg, hogy szeptember 9-re voltam a lánykámmal kiírva, amikor bekövetkezett a váratlan :( Május 25-én a 25. hét elején megszültem a lánykámat 560 grammal és 30 cm-vel. Csak az ég tudja a pontos okát, mert az általam szedett gyógyszernek folyamatosan ellenőrizték az adagját, hogy elég-e a baba miatt. Talán a 8 hét megfázás (mert a burkot idő előtt általában egy fertőzés repeszti meg)?



Ráadásul nekem elszivárgott a magzatvizem és nem elfolyt. Ezért már csak akkor mentem be önmagamtól a kórházba, amikor zöldes színű lett a bugyim. Na akkor már mentők vittek tovább a SOTE II. NŐI KLINIKÁRA, ahol császároztak volna, de farral megszültem a lánykámat, nem engedtem, hogy felvágjanak. Ezek után 1 hónapig lélegeztették az intenzív osztályon. 12 naposan majdnem véget ért az élete. (Még az RTL FÓKUSZ c. műsorában is volt június 7-én) De most ott tartunk, hogy már semmilyen légzéstámogatás nem kell és 1080 gramm és 33 cm. Már a Péterfy koraszülött-osztályán fekszik és most váltottak nála tápszert.

Ezt a pár sort azért írtam, hogy nem szabad feladni, ha elsőre nem sikerül! Az élet mindig tartogat meglepetéseket!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja