SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Három megoldás a hajhullásra

Családinet [cikkei] - 2015-04-14
A nők szépségének, vonzó megjelenésének egyik jelképe a dús, egészséges hajkorona, éppen ezért nagy lelki teher, amikor egy hölgy azzal szembesül: haja töredezetté, fénytelenné válik, mennyisége csökkenni kezd. A hajhullás kezelésére ma már eredményes kozmetológiai eljárások léteznek, mint például a mezoterápia, a saját-vér terápia és a carboxyterápia.
Három megoldás a hajhullásra

„Átlagosan 100-150 hajszálunk hullik ki naponta - ha huzamosabb ideig ennél jóval több a hajveszteség, kóros hajhullásról beszélünk. Ilyenkor a haj fénytelenné, töredezetté válhat, könnyedén eltávolítható lesz a fejbőrből. A felmérések szerint ezzel minden tizedik nő szembesül” – mondta el dr. Kriston Renáta bőrgyógyász-kozmetológus, aki azt is hozzátette: a hajhullás hátterében a nem megfelelően kiválasztott hajápoló kozmetikumok, stressz, drasztikus fogyókúrák és krónikus (gégészeti, urológiai, fogászati) betegségek állhatnak, de okozhatja például vérszegénység is. A probléma gyakran jelentkezik szülés után, illetve a menopauza időszakában. „A hajhullás kezelésére rendkívül eredményes kozmetológiai és orvosesztétikai módszerek léteznek, például a mezoterápia, a saját-vér terápia és a hajbeültetés” – mondta el a szakértő. Lássuk, mit is takarnak ezek pontosan!

 

Mezoterápia

Több évtizedre visszatekintő, gyors, fájdalommentes eljárás, amely során speciális vitaminokat, aminosavakat, cinket, szilíciumot és további hatóanyagokat juttatnak mikroinjekciózással a hajas fejbőrbe. A módszer sikerességét nagymértékben befolyásolja, hogy mióta áll fenn a probléma, és mi a hajhullás pontos oka, de általános tapasztalat, hogy az eljárás eredményeként a hajszálak megerősödnek, fényesebbé válnak, csökken a hajhullás, néhány hét múlva pedig új hajszálak jelennek meg. A terápia segítségével a foltokban jelentkező, illetve a férfias típusú hajhullás is sikeresen kezelhető, de alkalmas a korpásodás és a zsírosodás kezelésére is.

 

Saját-vér terápia

Új kezelési lehetőség, amely során vérlemezkékben gazdag, koncentrált plazmát és ezzel növekedési faktorokat, valamint bioaktív fehérjéket juttatnak a fejbőrbe – ennek eredményeképp megújulnak a kötőszöveti sejtek, felgyorsul a sebgyógyulás és a szöveti regeneráció. A haj növekedése és minőségi változása a terápia megkezdését követő 12. hét után várható, a végeredmény a kezelést követően 9 hónappal alakul ki. A kezelés jól tolerálható, nincs komolyabb mellékhatása.

 

Carboxyterápia

Évtizedekkel ezelőtt megfigyelték a CO2 tartalmú gyógyvizek egészségre, különösen a vérkeringésre gyakorolt jótékony hatását. Az idő előrehaladtával vérkeringésünk lassul, kevesebb oxigén jut a sejtekhez, és emiatt megakadnak a regenerációs folyamatok. A kezelés során a szakértő vékony tűk segítségével, ellenőrzött körülmények között CO2-t injektál a bőr meghatározott rétegébe, amely élénkíti a keringést és a kollagéntermelést, illetve elősegíti a sejtmegújulást. A legújabb tapasztalatok szerint sorozatkezelések alkalmazásával a foltos és diffúz hajhullás, valamint a haj minőségét érintő problémák esetén is sikeresen alkalmazható eljárás, jelentős mellékhatások nélkül.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja