SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mit tehetünk, ha nem vagyunk elégedettek hajunkkal…

Szabó Szilvia [cikkei] - 2005-10-20
Szép számban kapok e-mailt és telefont, amiben a hölgyek panaszkodnak arra, hogy nem tudnak mit kezdeni a hajukkal, vékony szálú, ritka, töredezett, esetlegesen hullik, vagy egy bizonyos részen nagyon kevés, esetlegesen fodrász beavatkozása után a vegyszerek miatt károsodott, roncsolódott.
Mit tehetünk, ha nem vagyunk elégedettek hajunkkal…

Leírok egy pár munkafázist, amivel hölgyeket már szebbé, és elégedetté tettem, és megjegyzem azokat a módszereket, amit esetlegesen én nem javasolok.
A fent említett problémákat gyorsan orvosolni lehet, ha úgy érezzük, sehogy sem vagyunk megelégedve a látvánnyal, ami a tükörből néz vissza ránk.
Én a vendégeimnek legsűrűbben a hajbevarrásos módszert szoktam ajánlani, mert ez teljesen vegyszermentes. Lehet ez hosszabbítás is, de csak dúsítás is. Ennél az eljárásnál kizárólag európai hajat használunk, ami natúr, tehát még festetlen. A haj soronként fel van dolgozva egy bőrbarát cérnára, és a felfűzött hajat varrjuk fel általában 4-5 sorba a hajunk közé, ami külső szemlélőnek teljesen láthatatlan lesz. Ezt a technológiát 8-10 cm-es hajhoz már meg tudjuk oldani.
A csomózás annyiban tér el a varrásos módszernél, hogy itt apró tincsenként illesztjük a hajat a saját hajunkhoz. Ez a módszer látványos, mert ha az egész fejet csomóztatunk, akkor a csomók látszanak. Ezt az eljárást inkább fiataloknak ajánlom.
Nagyon sokan megkérdezik, hogy: - és ezzel hogy fésülködöm?
A kezelése teljesen megegyezik a saját hajunk kezelésével. Ugyanúgy fésülhető, mosható, berakható, szárítható, süthető, festhető... igaz, a festést ajánlatos szakemberrel végeztetni, mert festés után a sorok közül nagyon alaposan ki kell mosni a festéket, ellenkező esetben bőrirritációt okozhat.
Ugyanúgy hordható copfban is, esetleg felkötve, nem fog látszani, hogy nem csak az eredeti hajunk van a fejünkön.

Miért ajánlom ezt a módszert?

Mert tapasztalataim szerint a saját hajunk megerősödik, és dúsabb lesz. A káros hatásoktól védve van, legyen ez akár környezeti, akár vegyszeres, hiszen a felhelyezett hajjal letakartuk, tehát ez elnyeli, amit a hajunk szenvedne meg.

Mit tehetünk, ha fejünk tetején ritka a haj?



Ezen is segíteni tudunk fejtetősűrítéssel. Itt kizárólag fejtetőre készült hálót helyezünk fel a fejre felvarrásos módszerrel, amit előtte bedolgoztunk eredeti hajjal, és a hálón keresztül kihúzzuk a saját hajat. Nem esik le, és teljesen láthatatlan eljárás. Ezzel is bármilyen frizurát készíthetünk magunknak.
Az eredeti haj élettartama akár több év is lehet!

Amit nem ajánlok:
Mostanában nagyon elterjedt módszer, a ragasztásos, vagy ultrahangos hajhosszabbítás. Azért nem szerepel az én ajánlataim között, mert itt a felhelyezésnél is és a leszedésnél is a ragasztóanyagot melegíteni kell, és kemény vegyszereket használunk, főleg a bontásnál.

Az ultrahangos technika csak ázsiai hántolt hajból készíthető el.
Egy, már eleve káros haj esetén ezek a technikák végleges károsodást okozhatnak.
Az ázsiai illetve a különböző hántolt hajak élettartama 5-6 hónap.

Felhívom mindenki figyelmét, hogy mielőtt bármelyik technika mellett döntene, érdeklődje meg, hogy a választott beavatkozás milyen hatással van a hajára, és azt milyen szakember végzi.

A saját honlapomon egy pár technika képekben is megtalálható, az eredeti állapot, és az elvégzett munka eredménye. www.hajbevarras.hu

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja