SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az immunrendszer erősítése

Harsányiné Incze Edit [cikkei] - 2005-10-27
A tél közeledtével az egyik legaktuálisabb téma, ami foglalkoztat bennünket: hogyan készítsük fel szervezetünket a téli időszakra?
Az immunrendszer erősítése

Hiszen ekkor kevesebb a napsütés, jóval zordabb az időjárás, többet tartózkodunk zárt helyeken (ahol nagyobb a fertőzésveszély) és kevesebbet a friss levegőn. Természetesen a legjobb amit tehetünk, ha vitamindúsan táplálkozunk (mindig a természetes vitaminforrást helyezzük előtérbe), sokat tartózkodunk friss levegőn, de legalábbis gyakran szellőztetünk és a mozgást is beiktatjuk a napirendünkbe (ebbe beleszámíthat egy kiadós séta a munkába vagy a gyerekekkel ).
Mindezeken túl igénybe vehetjük a természet nyújtotta lehetőségeket: pl. a mézet (nagyon jó torokfertőtlenítő), a citromot vagy savanyú káposztát (C-vitamin bombák) és a kasvirágcseppet (Echinacea-csepp), ami nagyon jó immunerősítő.
Továbbhaladva a természetes anyagokat alapanyagául használó homeopátiára hívnám fel a figyelmet. Ez kortól függetlenül használható gyermeknek, felnőttnek egyaránt. Sőt az adagokat sem kell módosítani. A legalapvetőbb szerek: az Echinacea angustifolia golyócskák, amit D4-D6-os hígításban vagy a vele helyettesíthető 5CH-s hígításban lehet alkalmazni, illetve a komplex szerek közül az Aflubin csepp, az Oscillococcinum pellet és a Gripp-Heel tabletták jöhetnek szóba.


Ez utóbbi komplex szerek nátha és influenza elleni védekezésre készítik fel a szervezetet, de ezen betegségek kezelésére is alkalmasak, hogy azokon gyorsabban, szövődménymentesen jusson át a szervezet. Betegségek megelőzésére az Echinacea golyókból egy hétig naponta egyszer öt golyócska elszopogatása ajánlott, majd egy hét szünet következik felváltva, és adhatjuk egész télen át. Emellett pedig hetente egyszer elszopogathatunk még egy tubus Oscillococcin pelletet (nagyon sok pici golyócskát kell ezalatt érteni). Ezek a szerek szájnyálkahártyáról szívódnak fel, ezért nyelv alatt kell hagyni szétesni őket. Természetesen ezeket már pici babáknak is adhatjuk, ha indokolt, nekik pici vízben feloldott formában, megitatva.
És végül eljutottunk a gyógyszergyárak által készített vitaminkészítményekhez, multivitaminokhoz, amelyeket tabletta, drazsé, kapszula, pezsgőtabletta, szirup stb. formájában vehetünk magunkhoz. Külön gyermekek és felnőttek, sőt az idősebbek igényeit is kielégítő formában kaphatók. Hogy ki melyiket választja az teljesen egyéni, de a gyógyszertárak által forgalmazott termékek (mivel legtöbbjük gyógyszernek minősül), a legmagasabb szakmai elvárásoknak megfelelően vannak összeállítva, így szedésük biztonságos. Az immunrendszert erősítő szerek közé sorolnám még a Béres-cseppet C-vitaminnal (ami a felszívódásához szükséges), különösen legyengült immunitású gyerekeknek ill. felnőtteknek.
Széles a tárháza a lehetőségeknek, amelyet egészségünk megtartása érdekében tehetünk, éljünk is vele! Arra azonban még felhívnám a figyelmet, hogy különösen a gyógyszert, multivitaminokat választók ne lépjék túl a napi ajánlott vitaminmennyiséget, illetve ne szedjenek egyszerre többfélét ezekből a készítményekből. Általában egy tabletta tartalmazza a napi ajánlott bevitelt (a táplálékkal bevitt vitaminok mellett). A vitaminhiány okozta tünetek mellett, nagyon kellemetlen tüneteket okozhat a vitamin-túladagolás is (főleg a zsírban oldódó A,D,E vitaminokra kell gondolni)!

Jó felkészülést a télre és jó egészséget kívánok mindenkinek!.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja