SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ekcéma ellen prebiotikumokkal

Családinet [cikkei] - 2006-08-06
A tápszerrel táplált csecsemők étkezését prebiotikumokkal kiegészítve megelőzhetjük az ekcéma megjelenését, egy frissen közölt tanulmány adatai szerint.
Ekcéma ellen prebiotikumokkal

Az ekcéma a bőr, viszketéssel, szárazsággal járó gyulladásos állapota. A rendszerint nem összefüggő foltokban jelentkező betegség kialakulhat az arcon, karon, lábon, kéz- és lábfejen. A betegség jellegzetesen az első életéven belül alakul ki. Jellemző a kórkép örökletessége, gyakori más családtagok közti előfordulása is. Családon belül szintén gyakori még a szénanáthás, asztmás megbetegedés.

A prebiotikumok olyan jótékony baktériumok növekedését segítik elő, melyek az immunrendszer megfelelő működéséhez nélkülözhetetlenek.

Az Archives of Disease in Childhood oldalon közölt vizsgálatban olyan édesanyák vettek részt, akik a kiírt időpontban, időre hozták világra gyermekeiket, s családjukban előfordult ekcémás, szénanáthás, vagy asztmás megbetegedés. Az anyák gyermekeiket anyatejjel táplálták, melyben természetes prebiotikumok találhatóak.

Azon anyák csoportját, akiknél valamilyen oknál fogva a szoptatás sikertelennek bizonyult, két részre osztották. Az egyik csoport 102 résztvevője természetes prebiotikumokkal kiegészített táplálékkal, míg a másik csoport 104 résztvevője, normál, prebiotikumot nem tartalmazó tápszerrel táplálta gyermekét. A gyermekek fejlődését így 6 hónapos korukig követték nyomon.



Az első csoportban 10, míg a prebiotikummal nem táplált csoportban 24 gyermeknél alakult ki ekcéma. Mindemellett a székletminták alapján, a prebiotikummal táplált csoport 98 tagjánál volt észrevehetően magasabb a jótékony baktériumok száma.

A tanulmány így jelentős segítség lehet a gyermekkori ekcémás megbetegedések és más allergiás betegségek megelőzésében.

A hír alapjául a "Prebiotics may lower baby's risk for eczema" cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja