SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Vákuumtréning - a siker kulcsa

Kókai Kata [cikkei] - 2006-11-24
Ezt a fantasztikus, új módszert a kilencvenes évek elején fejlesztették ki a sportorvoslás tapasztalatai alapján. Az eljárás során a vákuum jótékony hatását ötvözik a kerékpározással.
Vákuumtréning - a siker kulcsa

Míg a kerékpárhasználat önmagában csak az izomzatot erősíti, s fokozza az anyagcserét, addig a vákuum fokozza a zsírégetést, javítja a nyirok- és vérkeringést, ezáltal elősegíti a lerakódott salakanyagok eltávolítását, s ruganyosabbá teszi a bőrt.

Az eljárás során a pulzusszám maximum 100-135 lehet, a szervezet így még képes légszomj nélküli, egyenletes légzésvételre. Ez fontos szerepet játszik az izmok oxigénellátásában, a fáradtság kiküszöbölésében. A tréning során mindenki alkatától, fittségétől függően más-más intenzitással dolgozik.

A hagyományos sportokkal szemben itt nem az izomzat növelése, hanem az alakformálás játsza a legfontosabb szerepet. Elsősorban a zsírégetésre kerül nagy hangsúly, melynek segítségével nem csak a fenék, és a combok körmérete csökkenthető, de a cellulitisz is megszüntethető. Míg a narancsbőr megszüntetésére szolgáló módszerek többsége (fóliázás, krém, vákummasszázs) allergiát is kiválthat, a hypoxitréning nem jár kellemetlen mellékhatásokkal.

A vákuumtréning módszertana

A vákuumbiciklizés nem igényel különösebb előkészületet, vagy komoly kellékeket. Elegendő egy kényelmes cipő, s egy pamutnadrág, mely az edzés során használható. A vákuumos környezetben végzett edzés hasonló a már jól ismert köpölyözéshez, azonban sokkal modernebb, s kíméletesebb annál. Míg a köpölyözés során az üveg széleinél károsodhat a bőrszövet, addig a vákuumos környezet egyenletes terhelése nem okoz hasonló károsodást.

A hypoxitréning során egy alacsony nyomású, tojásdad kamrában kell kerékpározni. A vákuumos környezet kizárólag csípőtől lefelé hat, mely köztudottan a nők testének legnehezebben formálható részeit, a combokat, s a farizmot tornáztatja meg. Míg más fogyókúrás módszerek során a mellméret is csökkenhet, a hypoxitréning csupán az alsótest fogyását idézi elő.

A kamrában uralkodó nyomás egészséges mértékű, így a szövetekben kárt nem okozhat. A tréning során az emberi szervezetet nem teszik ki maximális megterhelésnek, így sok esetben az edzés végére a fáradtság érzése helyett inkább felfrissülés érezhető. A kerékpározás során erősödnek az izmok, s a szervezet az izommunkához szükséges energiát a fölösleges zsírtartalékokat égetésével teremti elő. A bőr vérellátása fokozódik, a nyirokkeringés javul, így a lerakódott salakanyagok is kiürülnek a szervezetből.

A vákuum tréning előnyei

Csökkenti a combon, a fenék tájékán lerakódott zsírréteget, ugyanakkor más fogyókúrás módszerekkel szemben a mell méretére nincs hatással.
A normál edzésekkel szemben háromszor nagyobb fogyás érhető el ugyanannyi idő alatt.
A narancsbőr kezelésében hatékonyabbnak bizonyul más módszerekkel szemben.
Javítja az anyagcserét.
Erősíti az izomzatot, így fogyasztó hatása mellett alakformálásra is alkalmas.
Kevésbé megterhelő, mint a hagyományos edzési módszerek.
Segít a méregtelenítésben.
Kiegészítő kezelések

A hypoxitréning önmagában is remek narancsbőr ellenes- fogyókúrás kezelést jelent, azonban néhány apró trükkel tovább fokozható zsírégető és méregtelenítő hatása. Naponta fogyasszunk legalább 2-3 liter szénsavmentes ásványvizet, mely serkenti a nyirokkeringést, és segíti a méreganyagok eltávozását. Kétnaponta dörzsöljük át a láb és a fenék bőrét luffaszivaccsal vagy szaunakesztyűvel. A szaunázás nagyszerűen kiegészíti a hypoxitréninget, fokozza a bőr méregtelenítését.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja