SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A kitartásról.... 1.rész (Cikkíró pályázatra beküldött írás)

Szarvas Gabriella [cikkei] - 2011-03-24
Válasszuk a könnyebb utat vagy legyünk kitartóak? Bébiétel vagy saját készítésű ételek a babának?
Olyan rohanós lett a világ, hogy egy kismamának már erre sincs ideje? A kifogások korát éljük.
A kitartásról.... 1.rész (Cikkíró pályázatra beküldött írás)

A bébiételeket az anyukáknak vagy a babáknak találták ki? Mindenki megpróbál babájának először saját készítésű ételt adni, hiszen a későbbiekben is, mikor már megnő a gyerek, ez az élet rendje; anyuka főz a családnak és azt esszük.

Mikor elérkeztünk ahhoz a ponthoz, hogy most már szilárd táplálékot egyen a mi kis drágaságunk, felmerült bennem, hogy mit is fogok én – az a nőszemély, aki kb. 4 receptet tud fejből és eddig nem igazán remekelt a konyhában – adni a babámnak. Kézenfekvő megoldás volt, hogy valamilyen babaszakácskönyv alapján állok neki az alkotásnak. Mire elérkeztünk erre a pontra, babám már lelkesen falatozta a gyümölcspépeket, persze csakis saját készítésűt. Már ekkor csodáltam, hogy milyen széles választék van kész gyümölcspépekből és elgondolkodtam, hogy melyik azaz anyuka, aki nem képes egy banánt meg egy almát összepépesíteni. Ez azért annyira nem bonyolult vagy csak nekem fér bele az időmbe, hogy ezt megcsináljam? Akkor mit csinál a többi anyuka? Vagy ez a menedzser anyukáknak készült?



Na jó, ezen többet nem morfondíroztam, hisz biztos azért van ekkora kínálat,  mert van rá kereslet – ez egy egyszerű közgazdasági tétel.  Babaszakácskönyv első ajánlata: répapüré. Nem egy összetett dolog, hisz répa kell hozzá meg víz. El is készítettem az első pürét, amit kislányom annyira utált, hogy hatalmas krokodilkönnyekkel kísérve üvöltött és köpködte ki a nagy nehezen a szájába tuszkolt darabokat. Gondoltam ez a répának szólt, így jött a krumplipüré, majd a répa-krumpli, répa-alma kombináció, de nagy sikert nem értem el, hisz egy-egy ebéd eltartott majd másfél óráig, kislányom kétszer konkrétan el is aludt ebéd közben – a küzdelem az új ízek ellen teljesen kimerítette. Közben jártamban keltemben több anyukától is azt hallottam, hogy ők is próbálkoztak saját főzelék gyártásával, de mivel a gyerek nem ette meg két próbálkozás után és különben is olyan sok gonddal jár a pucolás, főzés, pépesítés, mosogatás, így ők a bébiételt választották, amit persze a gyerekek imádtak. Bevallom, első kétségbeesésemben egyszer én is adtam a próbálkozások elején sütőtökpürét a babámnak, amit úgy falt, mintha mindig is azt ette volna. Megkóstoltam és borzasztónak találtam. Nem vagyok elfogult magammal szemben, de a saját pürécskéim sokkal finomabbak voltak, így inkább a további harcot választottam, hiszen ha ennél a pontnál feladom, mikor a gyerek még csak öt hónapos és a könnyebb utat választom, akkor később mivel kapcsolatban fogom ráhagyni a dolgot?

Férjemmel egyetértésben, aki szintén a saját készítésű pépek és pürék híve, tartottam magam, tovább harcoltam a gyerekkel és győztem! 2 hét után, csodák csodájára, kislányom elkezdte enni a főzelékeket, bármit adhattam neki, mindent megevett. Ez az állapot azóta is fenn áll, csak és kizárólag saját készítésű főzelékeket fogyaszt a kicsikém és mivel neki főzök, így férjemnek is készítek mindig valamit. Örülök, hogy kitartó voltam és nem adtam fel. Remélem sokan vannak és lesznek még rajtam kívül, akik ragaszkodnak majd a saját készítésű pépekhez, még ha az elfogadás nehezen is megy az elején. Kitartást kívánok minden lelkes kismamának!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja