SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Amit a manikűrről tudni érdemes

Kovács Henriett [cikkei] - 2011-05-12
A manikűr esztétikai szempontból fontos elsősorban, hiszen minden ember számára látható a kezünk, ami ki van téve az időjárás viszontagságainak, háztartási vegyszereknek, melyek súlyos és látható ártalmakat okoznak körmünkön, bőrünkön. Ezt megelőzhetjük gumikesztyű ill. különböző ápolókrémek használatával, ám ha ez nem történt meg, akkor segítséget jelenthet egy jó manikűrös.
Amit a manikűrről tudni érdemes

A manikűr menete:

Fertőtlenítés, után lakkeltávolítás - ha van - , köröm formázása, rövidítése, majd a bőr (cuticula) feltolása, lazítása, utána a kéz áztatása. Áztatás után a már fellazított bőr eltávolítása ollóval, vagy krémmel, ezután bőrolajozás, esetleg masszás, majd zsírtalanítás után lakkozás.

A manikűr lehet hagyományos, vagy francia manikűr. A kettő között az a különbség, hogy míg a hagyományos manikűrnél eltávolítják a körömbőrt, a francia manikűr a természetességre törekszik, és ilyenkor a kezelés során meghagyják a körömbőrt.


Tipp: abban az esetben, ha a manikűrös nem kézmosással (saját, ill. vendég keze) kezdi a munkát, azonnal távozzunk az üzletből, mert a kézmosás elhagyása fertőzésveszélyes!

Kézápolási formák:

  • egyperces manikűr: A manikűrös kézmosás és fertőtlenítés után bőrradírral átdörzsöli, majd leöblíti a vendég bőrét, ezután ápolókrémmel megmasszírozza, végül igény szerint lakkozza.
     
  • mandulaolajos kézfürdő: 5 perces mandulaolajos kézfürdő, mely ellenállóvá teszi a körmöket és a kézbőrt. (A mandulaolajat többször is fel lehet használni, viszont figyeljünk oda arra, hogy amikor ezt a   szolgáltatást kérjük, manikűrösünk minden alkalommal a nevünkkel ellátott olajat használja, ne valaki másét.)
     
  • japán manikűr: A hagyományos manikűr után átcsiszolja a köröm felületét, majd méhviaszpasztát dörzsöl bele, ezután polírport helyez rá, és egy speciális gumifelületű polírozóval fényesre polírozza a köröm felületét, melytől erős és ellenálló körmöket kapunk.
     
  • paraffinos kézápolás: Manikűrösünk kézmosás, fertőtlenítés, bőrradírozás után ápolókrémmel bemasszírozza a kezünket, majd langyos paraffinba mártja. Ezután nylon kesztyűt húz rá, arra pedig egy frottír kesztyűt és 15 perc múlva eltávolítja. Különösen téli hideg napokon fontos a kéz védelme. Az egyik leghatékonyabb megoldást ilyenkor a rendszeres paraffinos kézápolás jelenti. A meleg, lezárt felület elősegíti a gyógykrémek mélyebb felszívódását, a bőr belülről való épülését. Ápoló és hidratáló hatása mellett megelőzi a kéz öregedésének árulkodó jeleit. A kezelés eredménye hosszantartó komfortérzetet biztosít.
     
  • Masszázs: Amellett, hogy a kézmasszázs kedvezően hat az egészségi állapotra és a közérzetre, segít, hogy a vendég kellemes érzéssel távozzon az üzletből.

Fotó: Nicola: Aqua  

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja