SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kézápolás házilag

Kovács Henriett [cikkei] - 2011-05-18
Sajnos a kezünkre nem fordítunk elég gondot, pedig érdemes, mert a korunkról a kézfejünk árulja el a legtöbbet!
Kézápolás házilag

A hőmérséklet-ingadozás és a szeles idő nem tesz jót a bőrnek. Ha nem ápoljuk megfelelően a kezünket, bőrünk eldurvul és kirepedezik, a körmünkkel együtt. Az évek múlásával a kéz bőre papírszerűvé válik, mert a védő hidrolipidréteg már húsz év után elkezd lekopni. Negyvenéves korunkra kezünk hámrétege teljesen elvékonyodik, veszít a nedvességtartalmából és rugalmasságából. A háziasszonyok keze különösen gyorsan öregszik a háztartásban használt vegyszerek miatt.

Nagyon fontos, hogy a kezünket fiatalon tartsuk, ezért nem elegendő csupán krémmel ápolni, hanem jót tesz neki hetente egyszer egy masszázs is, ami természetesen úgy az igazi, ha más csinálja, de önmagunknak is elvégezhetjük: válasszuk ki a bőrtípusunknak megfelelő krémet, majd könyöktől kiindulva masszírozzuk át kezünket az ujjak felé.

Mozgassuk meg a csuklót körkörösen, és masszírozzuk át a tenyeret, majd végül egyenként húzkodjuk meg az ujjainkat is. A két kezet kulcsoljuk össze, és erőteljesen szorítsuk meg, majd lazítsuk el. A masszázs a legjobb módja annak, hogy felélénkítsük a vérkeringést és a könyökön lévő száraz bőr is meghálálja a gondoskodást.


Ha nincs lehetőségünk szakemberhez fordulni, otthon is kényeztethetjük kezünket:

  1. Sóból, barnacukorból és kevés jojobaolajból készítsünk bőrradírt, és ezzel a masszával alaposan dörzsöljük be a küzünket.
     
  2. Kézfejünket áztassuk be langyos tejbe, ettől a bőr kellemesen felpuhul.
     
  3. Készítsünk házilag kézmaszkot (de készen is vásárolhatunk): keverjünk össze mandula- vagy szőlőmagolajjal pár csepp citrusos aromaterápia-olajat.
     
  4. A krémmel kenjük be kezünket, majd tekerjük be meleg vizes törölközőbe, és hagyjuk hatni az olajokat 10 percig. Végezetül öblítsük le a kézmaszkot, és krémezzük be kezünket bőr-típusunknak megfelelő krémmel. A mandula- és szőlőmagolajjal halványíthatjuk a kezünkön lévő pigmentfoltokat, a citrusos aromaterápia-olajjal pedig a kéz bőrének öregedését lassíthatjuk le. A sérült bőrt feketetea-kivonatot tartalmazó kézkrémmel regenerálhatjuk. A shea vaj a legalkalmasabb a bőr fiatalítására.

Tipp: Mindig természetes hatóanyagot tartalmazó kézkrémet válasszunk, mert a kémiai szerek szárítják a bőrt. Leghatékonyabbak a  szőlőmagolaj, jojoba, és E-vitaminos krémek. A legjobb kézkrémeket a gyógyszertárakban keverik ki!

Fotó:
foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja