SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Húsvéti dekorációs tippek

Somodi Eszter [cikkei] - 2011-04-20
Húsvét közeledtével mindenki szeretné lakását tavaszi-, nyusziváró hangulatba öltöztetni. Íme néhány ötlet, melyek elkészítésébe a gyerekeket is bátran bevonhatjuk.
Húsvéti dekorációs tippek

Húsvéti tojás-gyertya

Először is fújjuk ki a tojásokat! Ha nagyobb lyukat fúrunk a tojásra, a gyerekek is tudnak segíteni a fújásban. A tojásokat mossuk ki, hagyjuk megszáradni! Ezután következhet a viasz megolvasztása: Lábasban vizet melegítünk, a viaszt (elhasználhatjuk a régi, maradék gyertyákat) befőttes üvegbe daraboljuk, majd a lábasba állítjuk, és elkezdjük a vizet melegíteni.

tojas_gyertya

Amint van egy kicsi olvadt viasz, vastag papírból hajtogatott tölcsér segítségével egy keveset a tojás aljába cseppentünk, és hagyjuk megszilárdulni. Erre azért van szükség, hogy ne folyjon ki az egész viasz a tojáshéjból. Ha az megszilárdult, önthetjük rá a maradék olvasztott viaszt, hogy tele legyen a tojáshéj. Ekkor beleállítjuk a kanócot is. Hagyjuk teljesen kihűlni a tojásokat! Végül következik a gyerekek számára legizgalmasabb rész: megpucolhatják a tojásokat, hogy előtűnjenek a tojásformájú gyertyák! A gyertyák alját késsel kicsit faragjuk meg, hogy megálljanak a talpukon.


Fonal-tojás


Egy tálkába ragasztót nyomunk és egy pici vízzel hígítjuk. Fonalat vagy kenderzsineget beleáztatunk, hogy megszívja magát a ragasztóval, majd egy a kívánt méretre felfújt lufira tekergetjük. Felakasztjuk száradni. Száradás után a lufit kibökjük, és kihúzzuk a ragasztótól megkeményedett fonaltojás belsejéből.

fonal_tojas

Átlátszó tojások

Ezek a szép, ablakba akasztható húsvéti díszek így készülnek: fehér papírból kivágunk egy tojásformát, és celluxszal az asztalhoz ragasztjuk. Erre öntapadós fóliát rakunk a ragadós oldalával FELFELÉ. Ezt is rögzítjük az asztalra, hogy ne mozduljon el. Előkészítünk szalagmaradékokat, színes papírfecniket, csillámport stb. Ezekkel feldíszítjük a tojásokat. Ha a díszítés kész, a tetejére egy kis fonalat rakunk, hogy felakasztható legyen a tojás, majd ráborítunk még egy ív öntapadós fóliát (hogy a kettő közé ragadjanak a díszek). Még az asztalon körberajzoljuk a fóliatojást, felszedjük az asztalról és körbevágjuk. Egyszerű és látványos!

atlatszol_tojas


Tarka virágok

Ezek a virágok készülhetnek szinte bármilyen papírból, de akár filcből, vagy gumilapból is. A papírból kivágjuk a virág fejét, közepét, és két kis lyukat fúrunk rájuk. A zseníliadrótot az egyik lyukon alulról befűzzük, a másik lyukon visszahúzzuk, és a virágfej alatt összetekerjük. Ha akad otthon néhány nagyobb, színes gombunk, abból is készülhet a virág közepe.

papirviragok

Ha vékony drótra hasonló módon színes gombokat fűzünk és ezeket zöld szobanövényeink cserepébe szurkáljuk, tavaszi vidámságot csalhatunk a lakásunkba.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja