SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A konyha elrendezése

Kókai Kata [cikkei] - 2006-03-06
A konyha a lakás egy fontos területe, hiszen itt készülnek az energiát adó, éltető ételeink. Éppen ezért a terület megfelelő berendezésére is ügyelni kell.
A konyha elrendezése

A konyha mindig legyen tág és világos. Fontos, hogy annak aki főz, meglegyen a maga "élettere", ne kelljen szűk helyen, kis térben forgolódnia.

A tűzhely

A tűzhely mindig legyen kényelmesen elérhető, tehát ne kerüljön egy kis sarokba, illetve ne legyen körbebástyázva más bútorokkal. Ha az aki főz, kényelmesen hozzáfér a tűzhelyhez, a chi is könnyen áramlik az ételhez. A jó étel pedig nem csak jó fizikai kondíciót biztosít, de gazdagságot, sikert és egészségest is biztosít az ott élőknek.

Ha azonban a tűzhely a konyha egy kényelmetlen, eldugott részébe kerül, a családot veszteség érheti. Itt is legalább olyan fontosak az alapszabályok, mint a ház bármely más területén; a konyha, de főként a tűzhely legyen mindig tiszta, ha valamely alkatrésze elromlik, igyekezni kell minél hamarabb megjavíttatni.

Jó, ha a tűzhelytől rálátunk a konyha ajtajára. Ez akkor is megoldható, ha az összes berendezést a konyhában helyezzük el (hűtő, mosogató, stb.). Nem kell feltétlenül a hagyományos elrendezést követni (az össze bútor egy sorban egymás mellett), a tűzhely állhat az ajtóval átellenesen (de szemben), a többi bútor pedig a fal mentén, a hátunk mögött.

Ha a tűzhely háttal az ajtónak helyezkedik el (pl. mert más elrendezésre nincs lehetőség), elhelyezhetünk fölötte egy tükröt, így mindig rálátunk a bejáratra. Legjobb, ha a tűzhely a gazdagság (DK), vagy egészség (K) oldalra kerül.

A hagyományos konyhák

Általában a lakások, házak nagy részében csak kis konyhát alakítanak ki, hiszen itt töltik a legkevesebb időt. Ez esetben a megszokott elrendezés érvényesül, minden bútor és gép a konyha egy oldalán helyezkedik el sorban, egymást követve. Ez nem célszerű elrendezés, hiszen a konyha szűk, s ha két ember szeretne itt tartózkodni, az már kényelmetlenséget okoz. Ha az elrendezésen a hely kis mérete miatt nem lehet változtatni, az ajtó fölé akasszunk egy kristálygömböt.

Sok esetben helyhiány miatt az ebédlőasztal is itt kap helyet, amely azonban tovább csökkenti a konyha méretét. Ezt kompenzálhatjuk azzal, ha megfelelő méretű asztalt helyezünk el, vagy az asztal felhajtható, így amikor használaton kívül van, nem foglal helyet. Kedvező, ha az asztal szimmetrikus. A legelőnyösebb a négyzet, kör, ovális és nyolcszögletű (bagua alakú) forma.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja