SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Képeslap textilből I

Majoros Zsuzsa [cikkei] - 2007-10-30
Ki ne örülne egy teljesen egyedi képeslapnak...
Lássuk, hogyan készül!
Képeslap textilből I



A képeslap 10x13cm méretű. Ha féltjük, hogy a postázás során sérülhet, vagy koszos lesz, borítékba is tehetjük, vastagsága ellenére kényelmesen belefér. Bármilyen mintát készíthetünk a képeslapra, mi most egy csillaggal és körrel díszítettük.

Anyagszükséglet:

Famentes rajzlapból:

2db 10x13cm-es téglalap
1db 7cm átmérőjű kör
1db 8,5cm átmérőjű kör

Világoskék textilből:

1db 12x15cm-es téglalap, szálirány a hosszanti széle

Vliesből:

1db 12x15cm ármérőjű téglalap

Kékfestőből:

2db 2,5x11cm-es ferdepánt
2db 2,5x13cm-es ferdepánt

4db különböző színű és mintájú anyagból 2,7x10cm-es csíkra

Ragasztós közbélésből:

1db 12x15cm-es téglalap, a képeslap alapanyagába
4db 2,7x10cm-es csík

Elkészítése:

A ragasztós közbélést vasaljuk bele a csíkokba és a képeslap alapjába.
A 4db textilcsíkot varrjuk össze színt színnel szembe talpszélesen (0,6mm). Vasaljuk szét a varrásszélt. Vágjunk ki belőle 8,5cm átmérújű kört, a már előkészített rajzlap sablon alapján.

A kivágott kör szélén apró, kézi öltésekkel varrjunk végig férccérnával. Helyezzük bele a 7cm átmérőjű kartont. A férc segítségével húzzuk össze az anyagot, így szépen ráfekszik a kartonra. Vasaljuk meg.

A világoskék anyag közepét jelöljük meg, valamint a körből is vegyük ki a kartont és jelöljük meg a közepét. A vlies téglalapra helyezzük rá a világoskék textilt, fonákjával lefelé. A kört és a textil közepét illesszük össze, és gombostűzzük a kört a világoskék anyagra. Varrjuk körbe mm-esen. Helyezzük a rajzlapot is a vlise alá és keskenyen varrjuk össze körben. Nem kell megijedni a gép könnyen árvarrja a papírt. Gombostűt itt nem használhatunk. Ha másképp nem megy, kenjük be a karton stift ragasztóval és erre tegyük a vliest, így a gép nem tudja eltolni az anyagot.

Először a két hosszanti oldalra varrjunk fel a ferdepántot. A képeslap hátoldalára varrjuk a ferdepánt színét. Talpszélesen (0,6mm) varrjunk. Bár a szegély csak 0,5cm-es lesz, a vastagság miatt szükséges a 2,5cm széles pánt.
Ezután vasaljuk kifelé a pántot, hajtsuk vissza színére, majd tűzzük le mm-esen.

A keskenyebb oldalakon a ferdepántnak túl kell lógnia a képeslap szélén, hogy visszahajtva eltisztázzuk a sarkokat. Ha a saroknál a gép nem tud átvarrni ennyi réteget, akkor kezdjünk kicsit távolabb varrni a szélétől és kézi öltésekkel pótoljuk a hiányt.

Rajzoljuk meg a képeslap hátuljára a klasszikus, képeslapokon látható, címzéshez szükséges vonalakat. Írjuk meg a képeslapot és irány a Posta. A hatás garantált, hamarosan visszajelzéseket fogunk kapni, amelyek azt firtatják, hol lehet ilyen képeslapot kapni?

www.varrohaz.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja