SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyermekünk első kertje - Kertészkedés gyermekünkkel

Családinet [cikkei] - 2009-06-26
Ünnepeljük gyermekünkkel a nyár érkezését egy kis fűszernövény-kert ültetésével
Ez nagyszerű módja annak, hogy megmutassuk a kertészkedés gyönyörűségét az apróságoknak: a fűfélék termesztése egyszerű, emellett ezerféle izgalmas illatot árasztanak.
 Gyermekünk első kertje - Kertészkedés gyermekünkkel

Ráadásul a gyerekek nagyon szeretik a természetet, ezért a lelkesedésüket igazán nem nehéz felkelteni. Ha nincs kertünk az sem baj, elég egy virágláda, vagy egy cserép, némi föld és magvak, amiket elükertltethet a kicsi. Innentől kezdve már csak öntözni kell a magokat, azok pedig kihajtanak. Így a gyermekünk könnyedén megtanulhatja, mit jelent a felelősség és a másokról való gondoskodás. Mert ne feledjük: a növények is élőlények, akik a maguk módján meghálálják a törődést. Csemeténk büszke lesz, ahogy látja növényei virágzását, és boldogan fog leszedni néhány levelet a maminak a főzéshez. Legfőképpen pedig, nagyon személyessé tehetjük ezt az első élményt, és ebben a formában ültethetjük el gyermekünkben a kezdőlépést. Lássunk hozzá! Neveljünk kertészeket ezzel a szuper egyszerű fűszernövény kerttel!

Kellékek
:

- Többféle növény palánta - használhatunk bazsalikomot, mentát, petrezselymet, árvácskát (ez egy ehető virág), rozmaringot és zsályát.
- újságpapír
- faforgács
- egy óriási vödör
- gyerekméretű ültetőkanál
- nyesőolló
- locsolókanna

1. lépés:
A növények legalább napi hat óra napfényt igényelnek, tehát olyan részét jelöljük ki a kertnek, ami sok napot kap. Jelöljük meg gyerekünknek az ő részét újságpapírok lefektetésével.

2. lépés:


Gyerekünk az ültetőkanál segítségével gondosan fedje be az újságpapírt faforgáccsal. Könnyebben kezelik a faforgácsot az apróságok, ha egy vödörbe töltjük számukra.kertészkedés

3. lépés:

Térképezzük föl a növények elhelyezését. Ha egyszer elkészítettük a tervet, hagyjuk a növényeket az eredeti helyükön.

4. lépés:
Minden növény számára vágjunk ki a nyesőollóval egy lyukat az újságpapíron úgy, hogy láthatóvá váljon a termőföld. Gyermekünk ásson egy olyan mély lyukat, ami képes megtartani a palántát (a növénytől függően 10-20 cm mélyet), egymástól 25-45 cm távolságra.

5. lépés:

Vegyük ki a cserépből az első palántát. Finoman lazítsuk meg a gyökereket, majd helyezzük a lyukba, és tömködjük körül földdel, hogy szilárdan álljon. Alaposan locsoljuk meg. Ezt a folyamatot ismételjük meg minden palántával, amíg kiskertünk  el nem készül. 

6. lépés:

Készítsünk jelöléseket, a növények azonosítására. Például alkoholos filccel fából készült virágokra és levelekre fölírhatjuk a növények neveit. Ezután mindegyiket hurkapálcára ragaszthatjuk. 
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja