SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mit tegyen Valaki, ha nem született tőzsdegurunak (folytatás)

Mészáros Etelka [cikkei] - 2004-04-28
Életbiztosítás kötés, mint megtakarítási forma
Bizonyára mindenki találkozott már Bernard Show mondásával: "a pénz nem minden, de a sok pénz, az már valami."
Mit tehetünk, ha kevés a pénzünk és követni szeretnénk Show mondását?
Mit tegyen Valaki, ha nem született tőzsdegurunak (folytatás)

Mit tehetünk ha kevés a pénzünk és követni szeretnénk Show mondását? - például kössünk életbiztosítást. Ez egy aránylag kis összegű befektetési forma, ahol a biztosító kötelezettséget vállal díjfizetés ellenében, hogy egy meghatározott időtartam elteltével valamilyen, a biztosított életével kapcsolatos esemény bekövetkezte esetén a szerződésben rögzített szolgáltatást nyújtja. A hagyományos életbiztosítások olyan megtakarítási programok, melyekben a megtakarítások befektetése fölött teljes mértékben a Biztosítási Törvény előírásainak megfelelően- a biztosító rendelkezik. Az életbiztosítás vonatkozásában két alapvető biztosítási esemény fordul elő: a biztosított halála, vagy adott időpont életben elérése. Többféle életbiztosítás kötésére van lehetőségünk, ezek: kockázati életbiztosítás, tiszta elérési életbiztosítás, járadékbiztosítás, vegyes életbiztosítás, kötött időpontban lejáró, valamint befektetéshez kötött életbiztosítások.

Röviden ezekről az életbiztosítási formákról:

A kockázati biztosítás relatív kis díjért cserébe a legszükségesebb pillanatban a család rendelkezésére áll egy ténylegesen soha meg nem takarított pénzösszeg, mely átsegítheti a családot a családfő, vagy társ jövedelmének elvesztését követő időszakon.

Tiszta elérési életbiztosítás: A díjfizetés ellenében a biztosító azt vállalja, hogy amennyiben a biztosított egy adott időszak végén életben van, úgy a szerződésben rögzített biztosítási összeget kifizeti. Ha a biztosított meghal, a biztosítás az addig befizetett díjak kifizetésével ér véget a biztosított halálakor. Míg a kockázati életbiztosításoknál a biztosítási funkció az elsődleges, az elérési biztosításoknál a megtakarítás.

Járadékbiztosítás: biztosító azt vállalja, hogy a szerződő előzetes díjfizetése ellenében rendszeres időközönként pénzt folyósít a megjelölt kedvezményezettnek, általában biztosítottnak.

A vegyes életbiztosítás egy azonos tartamra szóló (de nem feltétlen azonos biztosítási összegre kötött) kockázati és elérési biztosítás kombinációja. A biztosított tartam alatti halála vagy a tartam végének megélése esetén fizet a biztosító.

Kötött időpontban lejáró életbiztosítás:

A biztosító a tartamon belül bekövetkező halál esetén lényegében átvállalja a díjfizetést a tartam végig. A kötött időpontú életbiztosítással például a gyermek tanítási költségeinek fedezéséről gondoskodhatunk.

Befektetéshez kötött életbiztosítások: Ezeknél a biztosításoknál az ügyfelek a befektetési kockázatot vállalva, a magasabb hozam reményében, szabadon megválaszthatják, hogy a biztosító társaság milyen befektetési formába helyezze el pénzüket (kötvény, részvény).

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja