SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Erről beszéltél már a gyerekeddel ovi/sulikezdés előtt?

- 2018-08-28
Kezdődik az ovi, az iskola és az én szívem összeszorul. És most már nem is enged. Mert a nyáron mosolygós, csacsogó, a lehetőségekhez képest haverkodó gyermekem ismét szorong, ideges, agresszív. Fél.
Erről beszéltél már a gyerekeddel ovi/sulikezdés előtt?

Fél, hogy megint bántják, hogy elküldik, hogy nem játszanak vele, hogy folyton elutasítják. Mert ezeket már mind megélte a játszótéren, a korábbi integráló óvodában.

Már többször volt róla szó a blogon, hogy a gyerekek (és felnőttek) 18%-a különleges igényű (special needs, eltérő fejlődésű). Vagyis minden hatodik: ha van diagnózisa, ha nincs. Vagy csak nem publikus. Ez bizony azt is jelenti, hogy minden osztályban, minden csoportban, minden családban(!) és minden munkahelyen van ilyen gyermek (felnőtt). Vagy csak szemüveges, husi, szeplős. Vagyis ideje felkészíteni a gyermekeket, hogy a rokon, az osztálytárs, a leendő főnöke lehet, hogy tőle különböző, s hogy ezt hogyan lehet elfogadással, kedvesen, mindannyiunk örömére kezelni.
 

Mert ne feledjük, ez nem szívesség. 

Ez a te gyerekednek is elemi érdeke. Mind szeretnénk boldog, sikeres gyereket nevelni, nem igaz? Ennek legfontosabb része (igen, kutatták) nem az IQ, hanem az EQ. Az érzelmi intelligencia, ami szintén tanulható és amelynek a legfontosabb eleme az elfogadás, a mások érzéseinek megismerése. Vagyis lehet, hogy hasznosabb – vagy legalább olyan hasznos – az angol oktatás mellett erre is odafigyelni, és napi egy percet rászánni.

Olvasd el ezt is: Hogyan fejlesztheted gyermeked érzelmi intelligenciáját?

Arra kérlek, hogy az iskolakezdés előtt beszélgess el a gyermekeddel arról, hogy mennyire különbözőek vagyunk és hogy ez nem baj, sőt, milyen jó, hogy mindenki másban jó, mert így, ha sokan vagyunk, mindenben jók tudunk lenni. Hogy mennyire fontos, hogy minél több gyerekkel játsszunk együtt, hogy őket is megismerhessük, mert lehet, hogy hihetetlen értékeket és hű barátokat fedezünk fel. Hogy nem bántjuk a másikat se szóval, se tettel. S hogy ha látjuk, hogy egy társunkat bántják, igenis ki kell állnunk érte. Mert a jóság soha nem passzív, hanem aktív cselekedet, mert ha már egy valaki kiáll a másik mellett, a bántás elveszti hatását.

És utána minden nap, amikor megkérdezed, hogy mi volt az ebéd, s hogy kivel játszott, azt is kérdezd meg, hogy kivel volt kedves aznap.
A kedvesség érték.

Köszönöm!

Forrás: zurzavaroscsalad.blog.hu
Indexkép: pixabayAlexas_Fotos

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja