SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fiatalból, vörösborral

Szőke Judit [cikkei] - 2008-06-18
Akár bográcsban is elkészíthető. Sőt, nyáron szabad tűzön a legjobb. A vörösboros marharagu receptje előtt azonban kezdjük egy rövid marhahús kiskátéval!
Fiatalból, vörösborral
Ha marhahúst veszünk, a színe legyen szép téglavörös. Ha faggyú van rajta, az legyen fehér, ebből tudhatjuk, hogy fiatal volt az állat, mert az öregé sárga. Ha mégis öregebb állatot fogunk ki, tegyük néhány napra olajos, esetleg ecetes-zöldséges páclébe, hogy a húsa porhanyósabb legyen!
Ha a megsütött hús már szép piros, de nem akar puhulni, locsoljuk meg egy kanál ecettel, vagy ha pörköltfélét készítünk, spricceljük meg fél-egy deci szódavízzel. Így a kötőszövet rostjai megduzzadnak, és a husi megpuhul. Ragunak kiváló a nyak, a tarja, a lábszár.

Lássunk egy pikáns vörösboros marharagu-verziót!


Hozzávalók: 50 dkg marhahús, 1 nagy fej vöröshagyma, 2 evőkanál zsír vagy olaj, 1/2 l száraz vörösbor, 1 csokor petrezselyemzöld, só, csipet őrölt babérlevél, bors.

A zsírban megpirított vöröshagymára rátesszük a csíkokra vágott marhahúst. Fehéredésig kevergetjük, majd sóval, borssal, babérlevéllel ízesítjük, s felöntjük a borral. Amikor kész, belekeverjük az apróra vágott petrezselyemzöldet. Főtt tésztával vagy zsemlegombóccal kínáljuk.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja