SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Füstöltsajtos hagymaleves

Kulcsár Péter [cikkei] - 2020-12-17
A hidegebb időkben kinek ne esne jól egy forró, könnyen elkészíthető, ráadásul roppant egészséges forró leves? Megfázás ellen is hatékony lehet, de ha makkegészségesek vagytok, akkor is érdemes megkóstolni. Nem beszélve, hogy az időnket sem rabolja, villámgyorsan elkészül.
Füstöltsajtos hagymaleves

Mint minden ételt, ezt a levest is százféleképpen el lehet készíteni. A saját és családunk ízlését figyelembe véve a fűszereken lehet változtatni. A járvány közepette nagyon egészséges és ízletes fűszereket választottam.
 

Hozzávalók 4 személyre
 

  • 80 dkg vörös hagyma
  • 2 gerezd fokhagyma
  • 1 vékony szelet füstölt szalonna.
  • bors
  • tárkony
  • bazsalikom
  • fehér bors
  • fekete bors
  • 2 evőkanál tejföl
  • 1 evőkanál kefír
  • 2 evőkanál búzaliszt
  • 1 teáskanál mustár
  • füstölt sajt

Elkészítés

A vöröshagymát vágd ketté, majd pucold meg és szeleteld fel vékonyra, tedd félre, kicsit sózd meg, így hamarabb megpuhul! Keverd hozzá a megpucolt, reszelt fokhagymát! Addig apró kockákra vágd össze a füstölt szalonnát, ami nagyon pikánssá teszi a levest. Miközben pirul, a zsírt öntsd le róla, amit később felhasználhatsz. A félig megpirult szalonnához tedd hozzá a hagymát, kis lángon főzd fedő alatt. Időt nyersz, ha a füstölt sajtot a tányérokba lereszeled és külön tányérba összekevered a lisztet a tejföllel, kefirrel, mustárral. Miután a hagyma megpuhult, de még roppanós, nagy lángon karamellizálod, így kissé édeskés ízt kölcsönöz. Pár percig kavargasd, így nem fog odakozmálni. Felöntöd annyi vízzel, hogy ellepje, ha nem szeretes sűrűn önthetsz hozzá több vizet, majd fűszerezed. Miután a levesed forró, vegyél ki egy merőkanalat belőle, öntsd hozzá a lisztes habaráshoz, és alaposan keverd csomómentesre! Lassan öntsd a leveshez és kevergesd. Forralj rajta egyet, majd fogyaszthatjátok az igazán ízletes, egészséges ételt. A levesnek a tetejére is érdemes szórni a reszelt sajtból!

Jó étvágyat!

Képünk illusztráció
Fotó: Ponyo Sakana-tól a pexels.com-on
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja