SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kedvencünk a cica sütemény

Németh Ági [cikkei] - 2004-03-28
Kedvencünk a cica sütemény
Készítsünk finomat és gyorsan. Nem tudom ki, hogy van vele, de én mindig időhiányban szenvedek. Mindig rohanok, persze én vagyok a hibás, mert mindig mindent alá rendelek a családomnak Így az én feladataimra kevés idő jut. Így van ez a sütéssel, főzéssel is.
Kedvencünk a cica sütemény

Ez azonban megtanított arra, hogy mindig rövid idő alatt készítsek finomságokat, mert a családom igénye igencsak magas. Ezért általában olyan sütiket sütök, amit jó előre el lehet készíteni. Most egy ilyen nagyon finom és gyors sütemény receptet szeretnék megosztani a hasonló cipőben járó háziasszonyokkal. Ezt a süteményt négy-öt nappal a fogyasztás előtt el kell készíteni, mert ez idő alatt megpuhul. Nagyon finom lesz, szinte elolvad szánkban.

 

 

CICA SÜTEMÉNY

 

Hozzávalók:

  •  15 dkg cukor
  • 3 kanál tej
  • 3 kanál méz
  • 3 dkg vaj /margarin/
  • 1 tojás

Ezeket gőz fölött sodóvá felfőzzük. (Egy magas fazékban vizet forralunk, és a tetejére teszünk egy kisebb edényt- így készül a gőz fölötti felfőzés.)

 

  • 45 dkg liszt
  • egy csapott kávés kanál szódabikarbóna

A meleg sodóba beledolgozzuk a lisztet és a szódabikarbónát. Cipót formálunk belőle és három egyenlő részre osztjuk. 25* 45 cm nagyságura nyújtjuk (kicsit nehéz lesz, mert a méztől keményedik a tészta). A tésztalapokat egyenként sütjük meg. A sütési idő 5 perc. Szép sárgának kell lenni a tésztának. Nem kell megijedni a tészta vékonyságától és keménységétől. Vigyázat, mivel kemény tésztát kapunk, könnyen törik! A tésztalapokat, ha nincs időnk megtölteni, folpackba csomagoljuk. 

 

A krém hozzávalói:

  • 40 dkg margarin
  • 3 csomag vanillincukor
  • 30 dkg porcukor
  • 3 evőkanál búzadara
  • 5 dl tej
  • 2 evőkanál kakaó
  • ribizli lekvár, vagy málna lekvár, de ki is lehet hagyni.

 

Tejbegrízt készítünk (búzadara, tej, cukor) és amikor teljesen kihűlt, hozzáadjuk a margarint, és jól kikeverjük. Ezután megfelezzük. Az egyik feléhez kakaót teszünk, a másik feléhez a vanillin cukrot. Csomómentesre kikeverjük. Kész van a csoki és a vanillin krém. A tészta alsó része legyen csokis, ezután a következő tésztalapra kenhetünk lekvárt, és úgy rákenjük a vanillin krémet, végül rákerül a harmadik tésztalap. Most elrakhatjuk a süteményt két-három napra száraz, hűvös helyre. Ne felejtsük el az egészet alufóliával letakarni. A tészta most puhul. A negyedik nap csokiöntetet készítünk a tetejére.

 

Csokiöntet

15dkg étcsokoládét, gőz fölött felolvasztunk és 4 kanál olajat keverünk bele. A csokimázzal bevonjuk a tészta tetejét, és kész (az olajtól szép fényes lesz a teteje). Ne felejtsük el betakarni alufóliával, ha megszáradt a csokimáz Másnap már fogyasztható. Hosszúkás alakúra szeleteljük. Nagyon finom, a mi családunkban ez a kedvenc.

Húsvétra ajánlom, mert már jó előre el tudjuk készíteni és nem az utolsó pillanatokban kell még a sütéssel is bajlódni. A lényeg, hogy tartsuk be a recept előírásait.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja