SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az orrmelléküreg gyulladások gyógyítása homeopátiával

Dr. Sebő Zsuzsanna [cikkei] - 2017-02-16
A cím egy kicsit megtévesztő lehet, mert homeopátiával soha nem egy adott betegséget gyógyítunk, hanem az egész embert, figyelembe véve aktuális panaszait, tüneteit és teljes egyéniségét. A homeopátiás kezelés a páciens többé-kevésbé működő immunrendszerét, meglévő gyógyulási hajlamát erősíti mellékhatások nélkül. Ehhez persze szükség van a homeopátia alapjainak, főbb szabályainak az ismeretére, a fennálló tünetek gondos megfigyelésére és egy jó szerválasztásra.
Az orrmelléküreg gyulladások gyógyítása homeopátiával

A nátha és az ezzel együtt járó vagy ezt követő, enyhébb vagy súlyosabb orrmelléküreg gyulladás, hálás területe a homeopátiás gyógyításnak, akár önállóan, akár a hagyományos gyógymóddal, akár egyéb alternatív terápiával együtt alkalmazzuk.
A kórkép és a tünetek változékonyságából következik, hogy számos szer közül választhatunk. A leggyakrabban alkalmazott homeopátiás szerekből lássunk most néhányat abc sorrendben leírva.

ARSENICUM ALBUM -t adunk azoknak a betegeknek, akik lüktető, égő fájdalmat éreznek az arcüregek vagy a homloküregek felett, és ez a fájdalom erősödik fényre, zajra, mozgásra. A fájdalom meleg hatására enyhül. Orruk alatt és az orrszárnyakon a bőr kipirosodik, felmaródik, ég. A szagok, főleg a benzin, a kölni és a füstszag, amik nagyon irritálják. Ezek a páciensek legszívesebben egy csendes szobában pihennének, párnákkal a fejük alatt. Általában éjjel egy és három óra között romlik az állapotuk. Szomjasak, de csak apró kortyokat isznak. Jellemző tulajdonságuk, hogy szorongó, izgatott betegek, akik nagyon rendszeretőek, pedánsak.

BELLADONNA: ez a szer azokban az esetekben hatásos, ha a beteg úgy érzi, mintha felrobbanna a feje.  A betegség hirtelen lép fel, heves tünetekkel, a lüktető fájdalom rohamokban jelentkezik, majd elmúlik, hogy aztán újra visszatérjen. Legkifejezettebben a homlok vagy a szem körül érződik a fájdalmas lüktetés, mely erősödik, ha érintik a fájdalmas területet, vagy ha a betegnek előre kell hajolnia. Szemei fényérzékenyek, és minden külső inger (hang, érintés, szag) fokozhatja a panaszait.  Arcuk kipirult, pupilláik tágak. Egy kiadós izzadás után jobban érzik magukat.

CINNABARIS: a megbetegedés hátterében valamilyen nyirkosság áll (idő, fürdő, átázás) Homloktáji fejfájás, orrgyöki nyomás érzet, sárga, sárgászöld csomókat tartalmazó, gennyes, bűzös, maró orrváladék jelentkezik. Panaszai éjjel fokozódnak. Napsütés, szabad levegő javít a beteg állapotán

HEPAR SULPHURIS: hideg hatására betegszik meg az egyébként is nagyon fázós beteg, aki ennek ellenére hajlamos a verejtékezésre, de szemben a Belladonnával, az izzadás után nem könnyebbül meg. Szúró, szálkaszúráshoz hasonló fájdalmai vannak akár a torkában, akár a melléküregek felett. Az orrából sűrű, sárgászöld genny ürül, mely bűzös, kisebesíti az orr nyílások környékét. Ingerlékeny beteg, semmi nem tetszik neki. Ha törődnek vele az a baj, ha békén hagyják, elhanyagolva érzi magát, mindenre morog. Jobban érzi magát, ha melegen betakarózik. Jellegzetes a fejbőr érzékenysége, mely olyan kifejezett lehet, hogy fésülködni sem tud.

KALIUM BICHROMICUM: éles fájdalom az orrban és a melléküregek területén, de legkifejezettebb az orrgyöknél, amit a beteg egy ujjal mutat meg az orvosnak. Az orrváladék olyan, mint a nyers tojásfehérje, fehér, tapadós, nyúlós. Az orrban könnyen vérző sebek jelenhetnek meg. Hidegtől a tünetek romlása, míg a melegtől, gőzöléstől a javulása figyelhető meg. A lehajlás szinte elviselhetetlenné teszi a beteg fájdalmát, míg a felülésnél szédülés, hányinger jelentkezhet. Kívánja a meleget és a meleg italokat. A panaszai fokozódnak éjszaka és gyakran az ébredéskor is.

KALIUM IODATUM: bőséges, maró, piszkos színű orrváladék, melyet az orrban és a melléküregek felett égő, lüktető érzés kísér. Úgy érzi, mintha az orrgyökét szorítaná valami. Nem tűri a meleget, az érintést, viszont a mozgás, hűvös levegő segít rajta. 

LACHESIS: jellemző az orr dugulásával járó nátha, amit nehezen ürülő, jellegzetesen gennyes-véres váladék kísér. Mindehhez heves tüsszögési rohamok is társulnak. A beteg szinte elviselhetetlen fájdalmat érez a melléküregek felett, amíg az orrát nem tudja kifújni, amíg a váladékozás, orrfolyás nem indul meg. Amint ez beindul, hatalmas megkönnyebbülést érez. A baloldali arcüreg érintettsége a leggyakoribb. A páciens nem tűri a melegítést, számára elviselhetetlen a másoknak oly nagy segítséget nyújtó lámpázás, infralámpázás.

MERCURIUS SOLUBILIS: egyre sűrűbbé váló, sárgászöld, zöld, igen agresszív, maró, bűzös orrváladék jellemző, ami nehezen ürül. Az orrjáratban és az orrszárnyakon kifekélyesedő sebek alakulnak ki. Úgy érzi, mintha egy satuban lenne a feje, és a szélsőséges hőmérséklet (hideg, meleg) hatására fokozódik a fájdalma.
Kellemetlen, áporodott szájszaga, szájíze van, melyet fokozott nyálképződés kísér. Főleg éjszaka erősen izzad, orrvérzések jelentkeznek és éjszaka minden tünete romlik.

PULSATILLA: ha az orr éjjel (fekve) dugul, nappal folyik, az orrváladék sűrű, sárga, kenőcsös állagú, viszonylag könnyen ürül ez a választandó szer. Megerősíti a választás helyességét, ha a meleg, fülledt levegő a tüneteket rontja, szabad levegő javítja.  Ezt a szert igénylő betegek szeretik, ha törődnek velük, ha vigasztalják őket, könnyen sírva fakadnak.
Összességében a tünetek, az orrváladék változékonysága, ami nagyon jellemző. Gyakran lépnek fel a hurutos állapotot kísérő emésztőszervi panaszok. A Pulsatilla az egyik leggyakrabban sikerrel alkalmazott szer hurutokban.

A fenti szereket C, CH 15-30 potenciában kell szedni, a tünetek felléptekor, akár ½ óránként három-négy alkalommal, majd a későbbiekben a bevételek között tartsunk hosszabb (6-12 órás) szüneteket. Fontos, ha a tünetek változnak, térjünk át az új állapotnak megfelelő másik szerre. Sikertelenség esetén, vagy ha a homeopátiában járatlan valaki, kérje inkább homeopata segítségét.
Bár a homeopátiás kezelés jó eséllyel megakadályozza a rosszabbodást, a szövődmények kialakulását, ezek gyanúja esetén időben forduljanak szakorvoshoz.

Fotó: samotrebizan / 123RF Stock fotó

Dr. Sebő Zsuzsanna


Dr. Sebő Zsuzsanna
Gyermekgyógyász, homeopátiás tanácsadó

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/922-93-09
E-mail: sebozsuzsa@gmail.com
Honlap: www.homeoduo.hu (fejlesztés alatt)
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja